Hibrit Otomobil

Yeni V6 Hibrit Ortadan Motorlu Lotus Bu Yıl Tanıtılacak

Autocar’ın haberine göre Lotus‘un bu yılın ilk yarısında tamamen yeni bir spor otomobilini piyasaya sürmesi bekleniyor ve iddialara göre tamamen elektrikli Evija hiper otomobilinden esinlenilmiş hibrit bir V6 motor ve tasarım diliyle sunulacak.

Söz konusu yeni otomobilin felsefede orijinal Esprit ile benzer olacağı ve yepyeni bir platform kullanarak mevcut Lotus modelleri ve gelecekteki modeller arasındaki boşluğu dolduracağı iddia edilmekte. Söz konusu spor otomobil Evora’nın aynısı olan alüminyum şasi platformunu kullanacak olsa da, bu yeni perçinle tutturulmuş platform, gelecek nesil Lotus modellerinin üretim dilini yansıtıyor olacak.

yeni lotus hibrit https://huglero.com

Araç gücünü, Lotus tarafından halihazırda kullanılan Toyota taraflı V6 motorun hibridize edilmiş versiyonundan alacağı da söylentiler arasında bulunmakta.

Kullanılan hibrit sistem ise, Lotus tarafından geliştirilen ve muhtemelen Lotus’un Geely’ye ait kardeş markası Volvo tarafından pazarlanan melez motorlara benzer bir teknoloji kullanmakta. Hibrit V6, 500 beygir gücünden fazlasını rahatça sunabilecek ve bu da, bu yeni spor otomobili şu an ki rekoru elinde tutan Evora 410’dan çok daha hızlı ve daha güçlü hale getiriyor.

lotus 2020 hybrid https://huglero.com

Aracın tasarımının Evija’dan etkilendiği söylenirken, ikisi arasındaki benzerliğin ne kadar yakın olacağı da araç tanıtıldıktan sonra belli olacak. Evija gibi, bu yeni model de iki koltuklu olacak ve Evora gibi arka koltuklara sahip olmayacak.

yeni lotus 2020 ne zaman https://huglero.com

Lotus’un bu yeni versiyonu, hem Çin hem de Kuzey Amerika’daki emisyon düzenlemelerine uyan bir modele sahip olmak için geliştirdiği bildiriliyor, bu da şirketin mevcut 1500 adet olan yıllık satışlarını yaklaşık 5.000’e kadar yükseltmesine yardımcı olmada önemli bir rol oynayacağı anlamına geliyor.

Görseller: lotuscars.com

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu