Sağlık Yaşam

Sağlık Bakanlığı Online Coronavirus Testi Yayınladı

Coronavirüs’ün ülkemize de girmesiyle ve son olarak ölümlü vakaların da ortaya çıkmasıyla vatandaşlar durumu çok daha ciddiye alır hale geldi. Devletin de bu durumdan vatandaşları ve ülkeyi en az hasarla kurtarabilmek için hızlı bir şekilde önlemler aldığını da gördük. Bu önlemler gün geçtikçe de artırılmakta. Coronavirüs salgınında herkesin dikkat kesildiği ve gelecek her habere odaklandığı Sağlık Bakanlığı da normal olarak tüm kriz yönetiminin merkezinde durmakta.

Ayrıca eğer okumadıysanız bu da ilginizi çekebilir: Mısır ekimi öncesi toprak hazırlığı nasıl yapılır?

Durumun farkında olan bakanlık, vatandaşların bilinçlenmesi ve kendi durumlarıyla ilgili bir ön bilgiye sahip olması için Online Coronavirüs testi yayınladı. Coronavirüs bende var mı diye merak ediyorsanız siz de kendinizi bir kaç adımda kontrol edebilirsiniz.

Maalesef her ne kadar toplumun büyük çoğunluğu virüsle mücadelede ciddiyeti ele almış olsa da, hala durumun ciddiyetini kavrayamamış ve ihmalkar davranan vatandaşların olduğu da bir gerçek. Bu yüzden siteyi ziyaret ederek mevcur durumunuz hakkında bilgi sahibi olmanız kesinlikle faydanıza olacaktır.

Siteye girdiğinizde ilk önce TC kimlik No gibi kişisel bilgilerinizi gimeniz isteniyor. Sistem size bir kaç soru soruyor ve değerlendirme sonucunda ortaya çıkan tabloya göre acilen bir sağlık kuruluşuna gidip kendinizi kontrol ettirmeniz gerektiğini ya da bir sorun olmadığını size söylüyor.

Sağlık bakanlığı online coronavirüs testine aşağıdaki resme tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Online coronavirus test https://huglero.com
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu