Hibrit Otomobil

Elektrikli Jet Türbin Motorlu, Hintli Süper Otomobil Vazirani Shul

Elektrikli otomobil üreticilerinin öldürücü rekabetin olduğu otomotiv pazarında kendilerine yer bulabilmek için kullandığı bir slogandır, ‘temiz bir gelecek’, ‘çevreci ürünler, ‘düşük emisyon’, ‘sıfır emisyon’ gibi sloganlar.

vazirani shul https://huglero.com

 

İşte çiçeği burnunda şirket Vazirani Otomotiv de bu sloganla ortaya çıkmış ve hem çok çekici görünüme sahip bir elektrikli otomobil yaparak en iddialı benzinli otomobilleri bile üzmeyi hem de daha temiz bir gelecek vadetmeyi kendine amaç edinmiş durumda.

vazirani shul https://huglero.com

Çok Uluslu Bir Şirket

Şirketin kökleri Hindistan olmasıyla beraber, Mumbai, Los Angeles’da iki ayrı takıma ve İngiltere, İtalya ve Japonya da iş ortakları mevcut. Geçtiğimiz dönemde gerçekleşen Goodwood hız festivalinde aracın konsept plug-in hibrit versiyonunu tanıtan ve bir kaç fotoğraf haricinde başka detaylı bilgiye yer vermeyen şirket muhtemelen Apple ve Samsung’un ürettiği amiral gemisi modellerini tanıtmadan önce gerçekleştirdiği ‘esrarengiz pazarlama’ stratejisinin satış gücüne etkisini bilerek hareket etmekte.

vazirani shul https://huglero.com

Shul Inspire Gran Turismo ile ilgili tek bildiğimiz gerçek, Kazunori Yamauchi ve takımı tarafından geliştirildi ve karbon fiber kasa ve şasinin altında jet türbinli elektrikli bir motor olacağı.

vazirani shul https://huglero.com

Şirketin kurucusu ve baş tasarımcısı Chunky Vazirani, daha önceden çalıştığı Land Rover, Volvo, Jaguar ve Rolls-Royce gibi dünya devi firmaların adının olduğu bir CV’ye sahip. Dedi ki, “bana göre arabalar sanatın en harika halleri. Hem hareket ediyorlar, hem de neredeyse canlı gibiler”. Eh doğru söze ne denir?

vazirani shul https://huglero.com

Vazirani, Shul’un gelecekteki geliştirilmesiyle ilgili Hindistan’ın Formula 1 takımıyla iş birliği içinde olmayı da planladıklarını belirtti. Hindistan Formula 1 takımı, Sahara Force takım yöneticisi Dr. Vijay Mallya ise, “Hindistan’ın ürettiği tarihteki ilk süper otomobil olacak olmasından oldukça memnun ve gururluyum, aerodinamik tasarımının gereklilikleri konusunda iş birliği yapıp önerilerde bulunmamız ve Hindistan’ın otomotiv mühendisliğinin ulaştığı bu dönüm noktasının aktif bir parçası olmamız bizim için çok önemli” dedi.

vazirani shul https://huglero.com

Netice itibariyle kendimize yine pay çıkaracak olursak, Hindistan’ın güçlenen ekonomisiyle geldiği bu noktalara şahit olmak ve acilen bizim de bu işin bir parçası olmamızın gerektiğinin farkına varmak da, bizim için çok önemlidir diye düşünmeden edemiyor insan.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Görseller: vazirani-automotive

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu