Hibrit Otomobil

Audi RS6-E Hibrid. 1000 HP’lik Modifikasyon

Alman tuning şirketi olan Abt sportsline‘nın araçları elektrikli hale getiren departmanı olan Abt e-line, yine Abt tarafından modifiye edilmiş olan Audi RS6’nın üzerinde daha fazla oynama yaparak elektrikli hale getirdi. Ortaya çıkan sonuç ise, en iddialı olan süper otomobillerin bile moralini bozacak 1000 beygir güce ulaşan hibrid bir araç oldu. Yeni doğan bu canavarın adı da Audi RS6-E.

audi rs6 e https://huglero.com

Aracın yürür hibrid aksamı, standart bir Audi RS6’dan 407HP ve 540Nm daha! fazla güç üretir hale getirilmiş, şirketin upgrade ettiği çift-turbo 4-litre V8 bir RS6 üzerine uygulandı. Bu sayede aracın asfalta aktardığı güç, 3.3 sn’de 100km/h hıza çıkabilen 1004HP ve 1290Nm gibi muazzam bir seviyeye ulaştı.

audi rs6 e https://huglero.com

Zaten şirketin hibrid hale getirmeden önce yapmış olduğu ilk versiyon ‘Power-R’ modifikasyonunda, aracın gücü 720HP ve 920Nm gibi bir değere ulaşmıştı. Sisteme eklenen elektrik motoru ise bu gücü bir adım daha öteye taşıyarak, direk arka akslara 284HP ve 371Nm daha katkı sağlamış oldu.

audi rs6 e https://huglero.com

Aracın performans modunu kullanmak isteyen sürücü, direksiyona monte edilmiş iki düğme yardımıyla bu işi yapıyor. Birine basıp, sistemi kurup hazır hale getiriyor, diğeri ise basıldığında aktifleşiyor. Elektrik motorunun görevi 10sn kadar devrede kalarak, aracı 100km/h hıza çıkarana kadar sürüyor. Elektrik motoru, gücünü, tamamen boşalana kadar takribi 20 defa kullanılabilecek, aracın tabanına yerleştirilmiş 13.6kWh’lık batarya paketinden alıyor.

Aracın hemen hemen 2 tonluk ağırlığına ek olarak 200kg daha ağırlık eklemesi yapan elektrikli motor sistemi, aslında beraberinde getirdiği 371Nm gibi bir güçle hiç de göze batan bir ağırlık gibi durmuyor hani. Videoda da gördüğünüz aracı kullanan şoför arkadaş, Formula E pilotu Daniel Abt.

Motor ve şansuman aksamının dışında Abt, araca eklediği H&R süspansiyon yaylarıyla aracın yere daha fazla basık durmasını ve Sıradan Audi görünüşünden kurtulması için folyo kaplamayla araca radikal bir görünüş oluşturmayı sağlamış.

Video almanca, alt yazılı izleyebilirsiniz;

Görseller: evo

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu