Elektrikli Otomobil

27 Metrelik Dünyanın En Uzun Elektrikli Otobüsü BYD K12A Tanıtıldı

Çinli elektrikli araç üreticisi firma olan BYD, 27 metrelik, dünyanın en uzun tamamen elektrikli otobüsünü, şirketin Shenzhen’deki merkezinde tanıttı.

en uzun otobüs https://huglero.com

BYD şirketi, 250 kişilik yolcu kapasitesi ile dünyadaki en uzun otobüs olduğunu ve maksimum 70 kilometre hızla seyahat edebileceğini iddia ediyor.

Buna ilave olarak bu otobüs dünyanın ilk her tekere eşit dağıtılabilen 4 çeker sistemine sahip ve sistem iki çekerden dört çekere yumuşakça geçerek araç için gerekli durumlara kendini adapte ediyor. Ayrıca bu durum aracın Genel Enerji sarfiyatını da kontrol altına almış oluyor.

BYD K12A, elektrikli otobüsü tek şarjda 300 kilometre mesafe sunuyor.

otobüs içi https://huglero.com

Şirketin yaptığı açıklamaya göre BYD K12A, Kolombiyadaki TransMilano ulaşım sistemi için geliştirildi. Bunun dışında elbette şirketin planları arasında tüm dünyadaki toplu ulaşım sistemlerine talip olmak da var.

Şirket, sahip olduğu teknolojik birikimi, kendini kanıtlamış ürünlerini ve yenilikçi çözümlerini, şehirlerin asla çözülemeyen iki büyük sıkıntısı olan sıkışıklık ve kirliliklerine çözüm bulmak için kullanıyor.

elektrikli otobüs https://huglero.com

Şirketin kıdemli başkan yardımcısı Stella Lig’in söylediğine göre K12A toplu taşıma sistemleri, hem çevre için sıfır emisyon ulaştıracak, hem yolculara sessiz ve konforlu bir seyahat sunacak ve tüm bunların yanında işletmecilerin araçlar için harcadığı bakım maliyetlerini önemli miktarda azaltmış olacak.

Görseller: BYD

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu