Elektrikli Otomobil

Yeni, Elektrikli Süper Yat Q-Yacht, Hem Lüks Hem Çevre Dostu

Q-Yachts firması yeni tamamen elektrikli sıfır emisyon yatını ortaya çıkardı. Tamamen sessiz olan yat 8 yolcuya kadar etkili bir şekilde seyahatini sürdürebiliyor.

Şirketin kurucusu ve aynı zamanda bir deniz tutkunu olan Janne Kjellman botlar için sessiz bir hareket gücü bulma yolunda çalışmalarına 10 yıl önce kadar başlamıştı.

Q yachts https://huglero.com

Bu amaçla uzun araştırmalardan sonra çözümü the Oceanvolt adında elektrikli itiş sisteminde buldu. Geçtiğimiz 10 yıl boyunca, OceanVolt sürekli geliştirildi ve yelkenli tekneler için devamlı aranan bir teknoloji harikasından dönüştü. Şimdi ise %100 elektrikli olan motorlu yat olarak hayat bulmasına geldi sıra, adı da the Q-Yatch.

yat resmi https://huglero.com

Gövdeden dış dizayna, ferah ve geniş iç kabinden dümen yanındaki  dokunmatik kontrollere kadar Q-Yacht kafada sadece bir fikirle geliştirildi, o da, yapılan gezintiden haz almak. Sonuç olarak ortaya çıkan ürün, hidrodinamik olarak en iyi hale getirilmiş ve Arkada minimum girdap izi bırakan bir gövde ve yönetmesi çok basit olan bir yat. Bütün  bu özelliklerin birleşimi ortaya pazardaki en sessiz ve yağ gibi kayan bir yatı ortaya çıkardı.

Q yachts https://huglero.com

Joakim Hilden, SuperyachtNews’e verdiği  Röportajda, “Normalde geleneksel içten yanmalı iticilerde bakım gereksinimleri vardır ama elektrikli itiş neredeyse hiç bakım yapmaya gerek bırakmıyor. Bu sistem, düşük voltajda çalışan bir sistem. Yani, motor düşük devirlerde çalışır ve  sonuç olarak hiç gürültü çıkarmaz. Bu botu çok sessiz yapan bir diğer önemli nokta ise, direk motora giden şaft yani arada hiç vites kutusu yok” dedi.

İlgilenenler için teknik özellikleri ise şu şekilde;

q-yacht teknik özellikler https://huglero.com

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu