Elektrikli Otomobil

Tüm Zorluklara Rağmen Tesla Model 3 Rekor Bir Sürede 100.000 Satış Rakamını Yakaladı

Tesla Model 3 yaşanan tüm zorluklara rağmen üretimde duraksamadan yoluna devam ediyor ve sektördeki rekabeti kızıştırmaya devam ediyor.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, bir yandan Elon Musk’un 3 yıla kadar üretmeyi planladığı ucuz elektrikli otomobil projesi üzerinde çalışırken, bir yandan da uzun süredir başına dert olan ve siparişlerini yetiştiremediği, en yeni elektrikli otomobil model 3 ile uğraşmaktaydı ki, bu hafta gelen haberlere göre, aracın 100.000’incisi üretildi.

tesla model 3 üretimi https://huglero.com

Tesla Model 3 satış rakamına bir buçuk yılda ulaştılar

Şirket bu rakama, model 3 üretimine başladıktan yaklaşık bir buçuk yıl sonra ulaştı ki, bu kadar kısa sürede ne Model s, ne de Model X bu kadar sürede bu kadar büyük bir rakama yaklaşamamıştı bile. Bu durum Tesla için çok önemli bir dönüm noktası.

Bu başarı aslında geçtiğimiz yılı Tesla ve Elon Musk için cehenneme çeviren, bir türlü hedefleri tutturamadıkları ve aracın bazı sorunlarını çözemedikleri o zorlu süreçten sonra geldi. MarketWatch verilerine göre, Tesla, 2018 3. çeyrek genel satışlarında nedereyse Mercedes-Benz‘i yakaladı.

Rakamlara göre, Amerika pazarında, 64,727 Tesla aracı satılırken, 66,542 Mercedes aracı satılmış oldu. Ayrıca satılan 59,447 adetlik Audi rakamıyla da, Tesla ABD’de Audi’yi sollamış durumda. Bu rakamlar bir çoğumuz için çok bir anlam ifade etmese de, yılların köklü kuruluşları olan ve pazarda hakimiyeti olan Audi ve Mercedes için önemli bir panik sebebi. Listede Tesla’yı, Model X, Model S ve daha ulaşılabilir olan Model 3 ile, toplamda üç araç temsil ediyor.

Bu kadar sayıda aracı sahiplerine ulaştırmak ise ayrı bir tartışma konusu ki, Elon Musk da bu konu hakkında sevenlerinden özür dilemişti.

Görsel: Tesla

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu