Elektrikli Otomobil

NIO ET7 Elektrikli Otomobil Tanıtıldı | Aslında Yürüyen Bir Bilgisayar

Çinli elektrikli otomobil üreticisi NIO, (Çin’deki isimleriyle Weilai) Chengdu’daki NIO Günü’nde ilk otonom sürüş modeli olan akıllı elektrikli amiral gemisi sedan NIO ET7‘yi piyasaya sürdü. ET7, BaaS (Hizmet olarak Pil) ile 69.000 ABD Doları veya 58.400 dolardan başlayan bir ön sübvansiyon fiyatına sahip.

ET7, önde 180 kW sabit mıknatıslı motora ve arkada 300 kW endüksiyon motoruna sahip. Maksimum güç, 850 nm torku ile 480 kW olarak derecelendirilmiş. ET7 0’dan 100 km/saate 3,9 saniyede hızlanıyor ve 100 km/sa hızdayken 33,5 m’lik bir durma mesafesine sahip.

Nio et7 elektrikli otomobil tasarımı, özellikleri ve fiyatı https://huglero.com
Nio ET7 sedan

Nio elektrikli otomobil, 0.23 Cd’lik sürtünme katsayısı ve silisyum karbür güç modülüne sahip ikinci nesil yüksek verimli elektrikli sürücü platformu uygulanmasıyla enerji verimliliği daha da artırılmış. 70 kWh pil paketiyle 500 km’den, 100 kWh pil ile 700 km’den fazla NEDC menziline sahip. Yeni bir katı hal 150 kWh pil ile birleştiğinde ET7, 1.000 km’den fazla bir NEDC menziline sahip oluyor.

elektrikli otomobil,nio,nio elektrikli otomobil,nio et7 sedan https://huglero.com/

150 kWh pil, yüksek performanslı bir Si/C kompozit anot malzemesine ve ultra zengin bir nikel katot malzemesine sahip. Akünün ultra yüksek enerji yoğunluğu 360 Wh/kg. Bu 100 kWh aküye göre % 50’lik bir iyileştirme oluyor.

Katı hal pilinin çekirdek teknolojisi, güvenli ve verimli bir katı elektrolit kullanmakta. Yerinde katılaştırma, elektrolit, anot ve katot malzemeleri arasında güvenli ve kararlı bir arayüz oluşturuyor.

Nio ET7 Sedan için, 150 kWh pilin teslimatlarının 2022’nin 4. çeyreğinde başlayacağı tahmin ediliyor.

1000 km menzilli elektrikli otomobil Nio et7 https://huglero.com

ET7 elektrikli otomobil, hem Çin hem de Euro NCAP beş yıldızlı güvenlik standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış durumda. Ultra yüksek mukavemetli çelik alüminyum hibrit gövdeye sahip gövde yapısı, 37.100 N·m/deg burulma sertliğine sahip. Akıllı havalı süspansiyon ve sürekli sönümleme kontrolü tüm ET7’lerde standart olarak gelmekte. Yüksek çözünürlüklü haritalara ve yüksek çözünürlüklü sensörlere dayalı 4D dinamik kontrol, yol koşullarını algılayabiliyor ve bu sayede daha konforlu bir sürüş için süspansiyonu aktif olarak ayarlayabiliyor.

Nio ET7, NIO Aquila Süper Algılama ve NIO Adam Süper Bilgisayar tabanlı NIO’nun en yeni NAD (NIO Otonom Sürüş) teknolojisine sahip. NIO, algılama algoritmaları, yerelleştirme, kontrol stratejisi ve platform yazılımı dahil olmak üzere NAD tam yığın otonom sürüş kabiliyetini oluşturmuş durumda.

Çinli elektrikli otomobil nio et7 https://huglero.com

NIO Aquila Super Sensing;

  • 11 adet 8MP yüksek çözünürlüklü kamera,
  • ultra uzun menzilli yüksek çözünürlüklü lidar,
  • beş milimetre dalga radarı,
  • 12 ultrasonik sensör,
  • iki yüksek hassasiyetli konumlandırma ünitesi,
  • V2X ve ADMS dahil olmak üzere 33 yüksek performanslı algılama ünitesine sahip. 

Aquila saniyede 8 GB veri oluşturup işleyebiliyor. NIO Adam, toplam 1.016 TOPS işlem gücüne sahip dört Nvidia Orin SoC‘ye sahip.

ET7, yüksek performanslı sensörleri doğal olarak vücuda entegre ederek normu bozar. ET7, 5.098 mm uzunluğunda, 1.987 mm genişliğinde ve 1.505 mm yüksekliğinde ve 3.060 mm dingil mesafesine sahip.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu