Elektrikli Otomobil

İnfiniti 2021’de Tamamen Elektrikli Oluyor

Bazen Türkiye’de yaşamak, dünyanın farklı yerlerindeki satışta olan ürünlerin burada satılmamasından dolayı insanı şanssız hissettirir. İşte İnfiniti de bunlardan biri diye düşünüyorum.

Nissan yöneticisi Hiroto Saikawa otomotiv haberleri dünya kongresinde, Nissan’ın lüks markası olan Infiniti’nin 2021’den itibaren araçlarını tamamen elektrikli güç ünitesi ve akratma organlarıyla piyasaya süreceğini belirtti.

Söylendiğine göre, tüm yeni Infiniti modelleri 2021’den itibaren ya tamamen elektrikli, ya da ‘e-power’ segmentinde olacak olup, Infiniti’nin Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakının içinde olduğu pazarda premium bir marka olarak, sahip olduğu ‘ultra düşük emisyonlu araç’ teknolojisiyle kendini göstermesi bekleniyor.

Bu ultra düşük emisyon vurgusundan yola çıkarak, Infiniti, 2025’e kadar araç satışlarının yarısından fazlasının elektrikli araçlardan oluşacağını tahmin ediyor.

Saikawa yaptığı açıklamada tam olarak ‘Infiniti’yi tamamen elektrikleştirilmiş, premium bir marka yapacağız. Infiniti’yi Nissan’ın 2022’ye kadar uzanan 5 yıllık iş takviminde elektrikli markalar içinde baş rol oyuncusu yapacağız’ dedi.

e-Power teknolojisi, tamamen elektrikli bir otomobilin sürüş tecrübesini yaşatmasının yanında, sahip olduğu küçük hacimli bir motorla yüksek çıkış gücüne sahip bataryalarını şarj edip, dışarıdan şarj etme zorunluluğunu ortadan kaldıran hibrid bir teknoloji.

Nissan ve Renault ittifakı daha önce tamamen elektrikli olan Nissan leaf gibi araçların üretilmesine öncülük etmişti. Şu an hala Nissan Leaf dünyanın en çok satan elektrikli otomobil olma ünvanını elinde tutuyor.

Resimlerde gördüğünüz, Ifiniti’nin gelecek yıllarda üretmeyi planladığı ‘Q Inspiration’ konsept moteli olup, kuvvetle muhtemel elektrikli olması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu