Elektrikli Otomobil

Google Maps Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarını Bünyesine Alıyor

Sevenleriyle, nefret edenleriyle, Google Maps, dünyanın en fazla kullanılan harita ve konum uygulamalarından bir tanesi, belki de en fazla kullanılanı. Google haritalar bundan böyle veri tabanına elektrikli araç şarj istasyonlarını da ekleyerek uygulamayı daha kullanışlı hale getirecek.

google maps electric vehicle charge point https://huglero.com

Arama yaparak, artık kullanıcılar uygulamanın bünyesinde bulunan elektrikli otomobil şarj noktalarını görebilecek, kaç şarj slotu var, hangi bağlantıya sahip, şarj hızı ve her şarj istasyonuna yakın olan zaman geçirilebilecek noktalar gibi özelliklere ulaşabilecek.

Bunun yanında kullanıcı tarafından sağlanan, diğer konumlarda olduğu gibi, fotoğraflar, yorumlar ve puanlamalar gibi özellikler de ulaşılabilir olacak. Şarj istasyonu işletmecilerinin daha fazla bilgi sunmak için link verme seçeneği de olacak.

Dünya çapında Tesla ve ChargePoint firmalarının mevcut elektrikli araç şarj noktaları tüm dünyada etkin ve ulaşılabilir olacak. Amerikan kullanıcılar, bu iki noktaya ilave olarak, muhtemelen haritalarında SemaConnect, Blink CarCharging ve EVgo gibi firmaların şarj noktalarına da ulaşabiliyor olacaklar.

google maps charge points https://huglero.com

Chargemaster ve Pod Point şarj istasyonları İngiltere’deki kullanıcılara ve Chargefox şarj istasyonları da Avustralya ve Yeni Zelanda kullanıcılarına Google Haritalar üzerinden ulaşılabilir olacak.

Türkiye’de ise DMA bünyesinde bulunan 76 ücretli olmakla beraber toplamda 1000’den fazla şarj istasyonu da büyük ihtimalle Google Haritalar bünyesinde bulunup kullanıcıların hizmetinde olacak.

Görsel: Google

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu