Elektrikli Otomobil

En İyi e-Bike Jeep Off-Road Elektrikli Bisiklet Ön Siparişe Açıldı.

Gücünü QuietKat elektrikli bisiklet teknolojisinden alan ilk Jeep e-bike, oldukça yetenekli bir off-road elektrikli dağ bisikleti. 2020 Jeep elektrikli bisikletin tanıtımı, geçen ay Super Bowl’da tanıtıldı. Şimdi ise Jeep elektrikli bisiklet için ön sipariş alımlarına başlamış durumda. Tabi bu fiyatı ödeyebilecek olanlara.

Jeep elektrikli bisiklet özellikleri

Jeep All-Terrain e-Bike tam elektrikli bisiklet, 750 Watt gücündeki elektrik motorunun tek bir şarjı ile yaklaşık 65 km menzil sunmakta. 4.8″ kalın lastikleriyle aslında Jeep e-Bike bir fat-bike de diyebiliriz. Kalın lastikleri sayesinde, en zorlu arazi şartlarıyla başa çıkabilecek yeteneğe sahip ve maksimum performans ve denge için Fire-Link ™ süspansiyonuyla birlikte çalışacak şekilde tasarlandı. Bu konuda daha detaylı bilgi için iki tekerlekli elektrikli araçlar hakkındaki 2019-2029 IDTechEx raporuna bakabilirsiniz.

jeep ebike drivetrain https://huglero.com

QuietKat’ın açıklamasına göre Jeep E-Bike, kalın lastik, tam süspansiyonlu bir bisikletin çok yönlülüğünü 750W elektrik motorunun gücü ve performansıyla birleştiren bir teknolojiye sahip.

Jeep e-bike, pedal yardımı veya başparmak gazı ile elektrikli motordan 160 Nm tork güç alan, bugüne kadar üretilmiş en yetenekli tam süspansiyonlu bir elektrikli dağ bisikleti. Fire-Link süspansiyon sistemi, her arazide çekiş ve kapasite sağlayan dört kollu bir bağlantıya sahip.

Resimde gördüğünüz Jeep Edition, 750 Watt’lık bir motorla birlikte sunuluyor ve Sınıf 2 Elektrikli Bisiklet olarak gönderiliyor (bisiklet, pedala gerek kalmadan motoru etkinleştirmek için bir başparmak gazı ile donatılmış olarak geliyor.

Elektrikli bisiklet sınıfları neler?

Ülkelerin kanuni düzenlemelerine göre elektrikli bisiklet seçimleri – ki bunlar elektrikli bisiklet almak isteyenlerin seçimlerini belirleyen en önemli unsur- motor gücünün bisiklete harekette yardım seviyesine göre 3 sınıfa ayrılmış durumda olması. Bunlar;

  • Class 1:  Elektrikli motor sadece siz pedal çevirdikçe yardımcı olur ve 32km (20 mil)/sa hızdan sonra yardımı bırakır.
  • Class 2: Bu da 32km/sa hıza kadar pedal yardımına sahip ve buna ek olarak sadece gaz kolu ya da tetiğiyle çalışan moda da sahip .
  • Class 3: Class 1 benzeri olan sadece pedal yardımcısı olarak çalışan elektrikli motora sahip ama bu yardımın limiti 45 km/sa kadar yüksek.
jeep ebike  suspensions https://huglero.com

Satışa sunulduğu ülkelerdeki yasal düzenlemeler Sınıf 1 uyumluluğunu gerektiriyorsa, motor kolayca çıkarılabilir şekilde tasarlanmakta. Sonuç olarak da motora güç vermenin tek yolu pedal yardımıyla yapılarak bisiklet Sınıf 1’e uyumlu hale getirilebilmekte. ABD Federal Yasası uyarınca Sınıf 1 ve Sınıf 2 bisikletler için izin verilen hız sınırı.)

26 x 4,8 ″ Fat-tire, kalın lastik platformu üzerine inşa edilen Jeep elektrikli bisiklet, yumuşak kum ve karlı koşulların yanı sıra hardpack parkurları ve kayalık araziler de dahil olmak üzere çok çeşitli arazi şartları için tasarlanmış.

Ayrıca Jeep E-Bike, önde ultra sert 150mm ters çatal amortisör ve en zorlu arazide maksimum 120mm arka tekerlek süspansiyon kontrolü ile gelecek. Geniş 10 vitesli aktarma organları, dik rampalara tırmanmak ve rahat bir hızda seyretmek için yeterli çekiş gücü sağlarken sağlarken, 4 Pistonlu Hidrolik Diskli fren gerektiğinde bisikleti güvenle bir şekilde durdurabilecek kapasitede.

QuietKat sitesinden görüleceği üzere bisikletin satış fiyatı 5.899 ile 6.177 dolar arasında değişmekte. Ülkemizde bu fiyat vergi dahil hiç bir eklenti olmadan güncel kurdan 37.000 tl civarına tekabül etmekte.

jeep e-bike price specs https://huglero.com

Görseller: jeepe-bike

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu