Hayvanlar alemi

Bir Ayıya Neden Tekme Atmamalısınız, Sonucunda Ne Olur?

Vahşi hayvanlara zarar veren insanları bir kenara koydum, bir de bazıları var ki kendini muhtemelen canlıların yargıcı sanıyor. Bu videoda da ayıya tekme atan adam ve saniyeler içinde aldığı cevabı göreceksiniz.

Ama videoyu paylaşmamın nedeni bu değil. Vahşi doğada insanların elinde silah olmadan aslında doğanın en zayıf varlıkları olduklarını, silahsız aslında pek de bir hükmümüzün olmadığını gösteren bir video.

ayıya tekme atan adam ve kadına saşdıran ayı. https://huglero.com

Kendi halinde ormanda dolaşan ve yiyecek arayan bir ayıya arkadan sinsice yaklaşan ve tekme atan adam, tamamen şans eseri hayatta kalıyor. Ayıya tekme attıktan sonra da, ayının dönüp bir kaç saniye adama bakması, ‘hadi ordan, bu hareketi bana yapmış olamazsın dostum!’ der gibi.

Bu da ilgilinizi çekebilir: 6. Kitlesel yok oluş hızlanıyor – İnsan ırkı tehlikede

Bu alttaki videoda da Romanya’da bir kadın, vahşi bir ayı ile hızlı bir fotoğraf çekmeye çalıştı. E tabi minik ayı da evcil bir kedi olmadığını kendi diliyle anlatmaya çalışmış. Bir önceki ayıya tekme atan adam gibi kötü niyetli olmasa da, arkadaşın fazla iyi niyetli olması da büyük bir hata.

Geçen hafta Bacău’da çekilen görüntülerde bir kadının yakınındaki bir ayıya yaklaşıp fotoğraf çekmeye çalıştığını gösteriyor.

Çok hantal görünmesine rağmen çok çevik olan ayı birden hamle yapınca kadın canını zor kurtarıyor. Yine şans eseri ayı kadının peşinden koşmadı ve kadın panikle yoldan geçen bir arabanın ya da bizzat ayının kendisinin kurbanı olmadı. Ucuz atlatılmış bir ayı saldırısı.

Geçen yıl Nature dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre Romanya, Avrupa’nın en büyük ayı nüfusuna ve en fazla ayı saldırısına sahip ülkesi. Bu çalışma, 2000-2015 yılları arasında ayı saldırılarına neden olan 11 ölümün olduğunu anlatıyor ve tabi bu sayı o zamandan bugüne arttı. 

Geçen yılki BBC haberine göre bir ayda ayı saldırılarında 3 kişi öldü. Aralık ayına kadar, yerel yetkililer yıl içinde ayılar tarafından 8 kişinin öldüğünü iddia ederek  daha agresif nüfus kontrol önlemleri çağrısında bulundular.

https://youtu.be/tcErrKTPmp8
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu