AndroidBlog

Samsung Şarj cihazlarını Artık Ücretsiz Dağıtmayacak

Samsung şarj cihazlarını gelecek yıldan itibaren artık kutu içinde ücretsiz dağıtmayı düşünmediklerini bildirdi. Yıllar geçtikçe, birçok üretici en son üretip satışa sunduğu telefonlarında kulakiçi kulaklık veya kulaklık dongle’ları gibi aksesuarları kutu içine dahil etmeyi bıraktı. Ancak söylentiler artık şirketlerin kutulardan telefon şarj cihazını bile çıkarmayı düşündüklerini gösteriyor. İlk kez Apple’ın geçtiğimiz aylarda iPhone 12’den şarj cihazını çıkarmayı planladığını duyduk ve şimdi Kore yayını ET News tarafından yayınlanan bu yeni rapora göre , Samsung‘un gelecek yıl çıkaracağı kendi telefonları için aynı şeyi düşündüğünü gösteriyor.

samsung şarj cihazlarını artık ücretsiz dağıtmayacak. Gelecek yıl üreteceği yeni telefonlarında şarj cihazı çıkmayacak. https://huglero.com
samsung

Samsung şarj cihazları üretim maliyetini artırıyor

Rapora göre, Samsung yeni çıkan telefonlar için şarj cihazının kutuya dahil etmediği zaman, 5G teknolojisi nedeniyle artan maliyetlerin bazılarının dengelenmesine yardımcı olacak. Bir noktada, özellikle standartlaştırılmış USB-C ve Lightning kablolarının nasıl olduğu göz önüne alındığında, birçok insanın evinde hala çok iyi durumda olan ve rahatlıkla kullanılabilecek olan birden fazla cihaz mevcut. Onun dışında zaten bu iş için ben gibi telefon şarjında bilgisayarın USB çıkışını kullanan insanlar için şarj aletine gerek yok, kaliteli bir kablo da yeter artar durumda.

Bu durum maliyetten tasarruf bir yana, bu sitede devamlı savunduğumuz ve yılda binlerce ton plastik, petrol atıkları, ve sayamadığımız daha bir çok atığa neden olan ve devamlı zarar gören çevre için oldukça yararlı bir fikir. Şarj cihazlarının tek telefon için olması gerekmez.

İnsanların bir telefonu daha uzun süre kullanmasını desteklememin yanında kullanmayığ her yıl değiştirenler için, güçlü bir şarj cihazı güzel kullanıldığında rahatlıkla iki üç telefon kullandıracak kadar dayanacaktır. Gelecek yıllarda pil boyutlarının, güç gereksinimlerinin ya da şarj girişlerinin önemli ölçüde değişmesi beklenmediği için, benim tamamen hemfikir olduğum bir eksiltme olacak.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu