Android

Xiaomi Orjinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Xiaomi telefon kullanıcısıysanız ve telefonunuzun orijinalliğini veya gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu bilmek istiyor olabilirsiniz. Bugünkü kısa yazımda Xiaomi orjinallik sorgulama kolayca nasıl yapılır sizlere anlatmak istiyorum.

Xiaomi Orjinallik Sorgulama

Evet, Xiaomi telefonunuzun orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu kolayca kontrol edebilirsiniz. 

Telefonunuzu doğrulamak için Xiaomi resmi ürün kimlik doğrulama sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 

Türkiye’de orijinal Xiaomi telefonları ve diğer Xiaomi ürünlerini, Xiaomi mağazalarından, Medyamarkt, Teknosa gibi kurumsal mağazalardan ve internetten Hepsiburada gibi sitelerden (tanınmış satıcılardan) alabilirsiniz. 

Ancak çoğu kişi, Xiaomi telefonlarını üçüncü taraf satıcılardan satın almakta. Bu satıcıların çoğu, satın aldıkları telefonun gerçek olup olmadığını merak edip kontrol etmek isteyebiliyor.

Sahte bir Xiaomi cihazını görünümünden ve menü özelliklerinden bakarak ayırt etmek biraz zordur, bu yüzden satın aldığınız telefonun gerçek olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacak bu basit kılavuz işinizi görecektir. 

Xiaomi Orjinallik Sorgulama,Xiaomi mi note 10 pro orjinallik sorgulama,Xiaomi redmi 10 orjinal mi,xiaomi orjinal ürün sorgulama,xiomi orjinal mi https://huglero.com/

Xiaomi’nizin orijinal veya sahte olup olmadığı nasıl kontrol edilir

Xiaomi cep telefonumuzun orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu kontrol etmek son derece basittir. Bunu yapmak için Xiaomi resmi sitesi, sadece IMEI veya telefon seri numarasını girerek kontrol edebileceğimiz bir online araca sahiptir .

Orijinallik kontrolü için, öncelikle Xiaomi telefonunuzun IMEI numarasını bulun. Ardından telefon/pil/ambalaj kutusunun arkasındaki bu IMEI ve S/N numarasını alın. 

Akıllı telefonumuzun IMEI’sini bilmek için akıllı telefonun kendi kutusuna bakmanız yeterlidir. Ya da telefon uygulamasında *#06# kodunu çevirebilirsiniz. 

Diğer bir yöntem de Ayarlar > Telefon > Tüm Özellikler > Durum konumuna gitmek.

Xiaomi ürününün Seri numarasını veya IMEI numarasını öğrendikten sonra, Xiaomi Ürün Kimlik Doğrulama sayfasını ziyaret edin.

Xiaomi Orjinallik Sorgulama Nasıl Yapılır? https://huglero.com

Şimdi Xiaomi akıllı telefonunuzu doğrulamak için IMEI ve S/N numarasını girin. Bu şekilde orijinal bir cep telefonu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

IMEI numarası gönderildiğinde, ürününüzün tüm detaylarını alacaksınız. 

Sayfa sonucu, telefonunuzun tüm ayrıntılarını gösterecektir.

Bu şekilde Xiaomi telefonunuzun orijinal olup olmadığını kolayca doğrulayabilirsiniz.

Xiaomi Orjinallik Sorgulama,Xiaomi mi note 10 pro orjinallik sorgulama,Xiaomi redmi 10 orjinal mi,xiaomi orjinal ürün sorgulama,xiomi orjinal mi https://huglero.com/

Eğer telefonunuz orijinalse yukarıdaki gibi yeşil tikli bir onay kutusu olan ve telefonunuzun modeli yazan bir ekran sizi karşılayacaktır.

Bu da ilginizi çekebilir:

Samsung’dan Xiaomi’ye Veri Transferi Nasıl Yapılır?

Xiaomi Varsayılan Tarayıcı Değiştirme

Ekran İçi Parmak İzi Okuyucusu Olan En İyi 5 Android Telefon

Alternatif olarak bu videodan da Xiaomi orjinallik sorgulama işlemi nasıl yapılır bakabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu