Blog

(Video) Bugatti Chiron – Modifiye Edilmiş 1.300 HP Audi S4 Kapışması

Kağıt üstünde Bugatti Chiron için kır gezintisinden başka bir şey olmayacak olan bu Audi S4’e karşı yaptığı drag yarışı, ustaca modifiyeden sonra işin rengini değiştiriyor. Audi S4 vs Bugatti Chiron Drag yarışını izliyoruz.

Bugatti, son sanat eseri olan Chiron’u dünyanın beğenisine sunmasının üstünden çok da fazla geçmese de, Bugatti Chiron’u (en azından benim bildiğim kadarıyla) çok fazla drag yarışlarında görmedik. Siz görmüş müydünüz?

Video’da gördüğümüz, Bugatti Chiron’un bir kaç sefer baya ağır bir modifiyeden geçmiş ve söylendiğine göre tepe noktası 1.300 beygire çıkarılmış (1,282 hp / 956 kW) B5 nesli Audi S4 ile kapışması.

Audi’nin muazzam güç çıkışı onu her hangi moden bir süper otomobile kafa tutacak hale getirmiş. Bugatti Chiron fabrika verilerine göre 1.479 HP / 1.103 kW ve 1.600 Nm tork değerleriyle elbette çok daha güçlü.

Fabrika değerleri açık ara farklı…

Bugatti’nin maksimum hızı, üretici firma, rakamları resmileştirmekten kaçındığı için hala bir sır olarak kalsa da, 0-100km/h değerinin 2.5 sn’den daha az olacağını biliyoruz.

Yani özelliklerini kıyasladığımızda, Chiron tabii ki favorimiz oluyor ve bitiş çizgisine doğal olarak daha önce varması bekleniyor. Ancak işler gerçek dünyada resmi rakamlardan biraz daha farklı işlemekte, özellikle sürücülerin beceriklilikleri işin içine girince…

Bunun yanın da, motor güçleri aynı olsaydı bile, ayrodinamik değerler itibariyle Bugatti, eski kasa bir Audi’den elbette çok daha avantajlı bir durumda olacaktı.

Netice itibariyle, bu modern teknoloji canavarı hiper otomobil, ağır modifikasyonlardan geçerek steroid basılmış bir sedanı kısa mesafe hızlanmasında rahatça tokatlayacak mı? Yoksa bu yaşlı kurt, Chiron için büyük bir baş ağrısı mı olacak? İzleyip görelim…

Son olarak şunu da belirteyim, Bugatti için hepsi bu değil. Bu yaz Divo tanıtımını yaptıktan sonra, şirketin belirttiğine göre, farklı versiyonların üretilmesi de gündemde. Bu modeller de, eğer onaylanırsa, superlight (hafif), SS ve Roadster modelleri olacak ve Chiron’un quad-turbo 8.0 litre W16 motorunun farklı güçlerdeki versiyonlarını kullanacaklar.

Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. Adamlarda modifiye sektörü bile bizden yüz yıl ötede. O motora ne taktıysa artık, chironu kıçından ayrılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu