Sağlık Yaşam

Eski Saçlarınızı Özlüyor, Saç Dökülmesini Önlemek, Doğal Yoldan Saç Çıkarmak Mı İstiyorsunuz?

Saç Dökülmesi, Sebepleri ve Alınacak Önlemler

Saçlarınızın varlığı çoğu insan için şüphe götürmez bir öneme sahiptir. Dökülmeye başlaması ve bunu durduramamanız çok canınızı sıkıyor. Bundan eminim. Ya da zaten uzun zaman önce döküldü ve siz de eskisi gibi genç görünmek ve eski öz güveninizi ve gür saçlarınızın olduğu günleri geri istiyorsunuz. Bu yüzden bugün saçıyla başı dertte olanlarınızın merak ettiği sorular olan, ‘ Saç dökülmesi nedenleri nelerdir? Saç dökülmesini önlemek için neler yapılabilir? Saçların daha sağlıklı olması için neler yapılabilir? Saç çıkarmanın yolları nelerdir? ‘ gibi sorulara cevap olacak ve saç dökülmesi problemini ele aldığım kısa bir yazı yayımlamak ve sonunda saç dökülmesini önlemek ve zaten dökülmüş olan saçları tekrar çıkarmak için kullanılabilecek organik ve kimyasal içermeyen bir serum hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum. Bunu yapma sebebim serumu kullanmaya başladığı aydan sonra saçların yavaş yavaş çıkmaya başladığına şahit olmamdır.

Saç dökülmesi problemi insanların, en büyük kozmetik problemleri arasında diye düşünüyorum. Kimse saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya kalmak istemez. Korkulu rüyalarımızdan birisidir diyebiliriz. Son yıllarda gelişen tıp ile birlikte bu konuda büyük gelişmeler yaşanıyor. Tabi ki her uygulama başarı ile sonuçlanacaktır demek de doğru olmaz.

Saç dökülmesinin bir çok nedeni vardır; mevsimsel geçişler, stres, mineral ( özellikle demir minerali ) eksikliği, hormonal değişimler ve bozukluklar. Yukarıda bahsedilen sorunlar kısa süreli saç dökülmelerine sebep olur ve bu sorunların önüne geçtiğinizde saç dökülme sorunu da ortadan kalkmaktadır. Fakat uzun süren saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya iseniz konunun uzmanı bir Dermatolog ile iletişime geçmeniz en sağlıklı yol olacaktır.

Saç Dökülmesi Nedenleri Nelerdir?

Sağlıklı saç dökülmesi miktarı günlük 100 – 150 teldir. Bunun üzerinde gerçekleşen dökülmeler tehlikeye işarettir.

Son yıllarda saç dökülmesi şikayetleri artmıştır. Bunun sebebi aşırı stres, dengesiz ve düzensiz beslenme, sağlıksız beslenme ve hormonal bozukluklar yer almaktadır. Bu bahsettiklerimin dışında diğer nedenlere göz atacak olursak;

 • Kalıtımsal Faktörler;
 • Deri Problemleri ( Hastalıkları ),
 • Yanlış Beslenme Alışkanlıkları,
 • Vitamin ve Mineral Eksikliği,
 • Hormonal Dengesizlikler,
 • İlaç Kullanımı ve Bazı İç Hastalıklar,
 • Doğum veya Kemoterapi Süreçleri,
 • Kozmetik Etkenler,
 • Depresyon ve Stres,
 • Çevresel faktörler (hava kirliliği, çeşitli kimyasallara maruz kalma) vb. sayılabilir.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir? Saç Dökülmesi Başladıysa Ne Yapılmalı?

Bu başlık altında ilk söyleyeceğim cümle; saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya olduğunuza emin olmanız ve şüpheleriniz varsa kesinlikle ilk olarak bir uzmanla irtibata geçmeniz. Bunun sonucunda size ilk etapta doğru tedavi yöntemi hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Bu süreçte saça zarar verecek kozmetik ürünlerinden ve saç bakım yöntemlerinden uzak durmanız olacaktır. Ayrıca, saç canlı bir yapı olduğu için ihtiyacı olan protein miktarını beslenme düzeniniz içerisine yerleştirmeli ve yeterli seviye de tutmalısınız. Saç dökülme sebebi vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklanıyorsa; eksikliklerin giderilmesi yönünde adım atmanız gerekmektedir. Tiroit ya da farklı bir hastalığa bağlı olarak dökülme gerçekleşiyorsa tedaviye başlanmalı ve bunun sonrasında saç dökülmesinin önüne geçmek üzerine yoğunlaşmalısınız.

Saç dökülmesi sorununu önlemek ya da garantili saç çıkarmak için uygulanan farklı tedavi yöntemleri ise;

 • Saç Ekimi
 • İlaç Tedavisi
 • Saç Mezoterapisi
 • PRP Saç Tedavisi
 • Kimyasal içermeyen tamamıyla organik Serum Uygulaması 

Sağlıklı Saçlar İçin Neler Yapmalıyız?

Sağlıklı uzayan, canlı ve doğal görünümlü saçlar için hayatımızda bazı değişiklikler ve düzenlemeler yapmamız gerekmektedir ( ‘ben zaten yapıyorum’ diyen arkadaşlara saygılar şelale ). • Yaz ayları yaklaştığı ve kıyafetlerin incelmeye başladığı dönemlere geldiğimizde bilinçsiz diyet yapmaktan uzak durmalıyız. İlla ki ben zayıflayacağım diye kafaya koyduysanız bir diyetisyen size bu konuda yol gösterecektir. Kendi başınıza bilinçsizce zayıflama adımları atmaya çalışmak, vücudun vitamin ve mineral depolarını aniden boşaltarak direnç düşüklüğü, halsizlik, kolay hastalanma, kronik yorgunluk vs.. yol açmasının yanında, saçların dökülmesine de yol açar…
 • Uyku saatlerinizi düzenli bir hale getirin. Uyku, vücut ve saç sağlığınız için çok önemlidir.
 • Kaçabiliyorsanız stresten kaçın. Stresi atabildiğiniz kadar uzağa atın. Stres baş belası olduğu kadar saç belasıdır da. Stresle mücadele etme yollarını öğrenmeye çalışın.
 • Vitamin eksikliği sorunu ile karşı karşıya iseniz, eksikliklerin giderilmesi yönünde adımlar atın. Çinko, B12, demir minerali, folik asit içeren besinler tüketmeye çalışınız.
 • Sigara ve alkolün zararlı olduğunu anlatmaya gerek yok, eğer bunlarla yakın münasebet içerisindeyseniz, bu iki alışkanlığı azaltın. Mümkünse son verin.
 • Hayatınızda antioksidan yiyecekler ( sebze ve meyve gibi ) için yer açın. Hangi besinlere daha çok ağırlık vermeniz gerektiğine bu yazımızdan bakabilirsiniz.
 • Hazır besinler ve fast-food tarzı yiyecekleri terk ediniz. Yememek için çabalayınız. Ucuz ve pratik olması ile tembellik birleştiğinde vazgeçilmez tüketim malzemeleri haline geliyor. Mümkünse mutfağınıza sokmayın.

Yukarıda saydıklarımız aslında sağlıklı beslenme için atmamız gereken adımların aynısı değil midir? Sadece saçlarımız için bile yukarıda ki adımları uygulamaya başlarsak; aynı anda da sağlıklı bir hayat ve vücuda sahip olmak içinde bir şeyler yapmış olacağız. Yukarıdaki adımları uygulamak, bizim daha sağlıklı olma yolunda adım atmamıza yardımcı olacaktır.

‘Hadi Artık Sadede Gel Be Kardeşim.’ Dedi Sabırsız Bir Arkadaşım. Tabiki …

huglero.com/wp , saç dökülmesi , kellik , kelliğin ilacı , saç dökülme nedenleri , dökülen saçlara çözüm nedir?
Önceki görünüş ve Son Görünüş
huglero.com/wp , saç dökülmesi , kellik , kelliğin ilacı , saç dökülme nedenleri , dökülen saçlara çözüm nedir?
Saç Dökülmesi Sorununa Çözüm ( Öncesi ve Sonrası )

Şimdi gelelim asıl meselemize… Yukarıdaki adımları uyguladık, gel zaman git zaman saç dökülmesi sorununun önüne geçtik ama kafamızda bölgesel olarak saç yok… Tedaviler denedik istediğimiz bir sonuca varamadık ya da tedavi yöntemleri bütçemizi aşan rakamlardan oluşuyor. Aynanın karşısına geçtiğimizde kafamızda saç olmayan bölgeler canınızı sıkıyor. Saçlarımın çıkması için ne gerekiyorsa yaptım, başka bir yol varsa onu da yaparım diyorsanız; bahsedeceğim serum galiba aradığınız çözüm. Benimde bu yazıyı yazmama sebep olan üründür. Geçen 6 ay içerisinde, iş arkadaşımın eşindeki değişimi görmem ve her geçen ay kafasında çıkan saçların artması imkansız mıdır, olur mu ki acaba derken, gerçekleşmesi beni tam anlamıyla ikna etti. Bu örneği gören iş yerindeki güvenlik görevlisi arkadaşında ürünü kullanmaya başlaması ve 1 ay sonunda onda da aynı değişim sürecinin başlamasının ardından – tam anlamıyla – bu ürünü anlatmalıyım dememe sebep oldu. Görseller, bizzat kendi çektiğimiz fotoğraflardır.

‘Üründen bir şişe kullanıyorsunuz ve mucize gerçekleşiyor’ dememi beklemeyeceksinizdir umarım. Nasıl yukarıda düzenli yapılması gereken adımlardan bahsettiysem bu ürün de düzenli kullanılırsa sonuca ulaşılıyor. İlk örnekte bahsettiğim arkadaş 6. ay içerisinde ve düzenli olarak kullanıyor. 1 şişe 1 aylık kullanım için. Ama sonucu onun için paha biçilmez.

‘Özgüvenim yerine geldi. Her gün daha mutlu uyanıyorum.’ https://huglero.com , saç dökülmesi , kellik , kelliğin ilacı , saç dökülme nedenleri , dökülen saçlara çözüm nedir?https:/huglero.com , saç dökülmesi , kellik , kelliğin ilacı , saç dökülme nedenleri , dökülen saçlara çözüm nedir?

Yukarıdaki cümleleri kuran arkadaşım hakkında şunları söylemek isterim. Bu kişide sigara, alkol vb. gibi kötü alışkanlıklar yok! Düzenli uyku saatleri ve sağlıklı yeme – içme alışkanlığı olan, akşamları rutin yürüyüş yapan birisidir. Bilerek ya da bilmeyerek daha sağlıklı saçlara sahip olmak için yapılması gerekenleri yapan bir arkadaş. Yukarıdaki fotoğraflar bu serumu kullanıp olumlu sonuç alan arkadaşlardır. Serumu kullanmayı bırakıp saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalan bir kullanıcı olmamıştır. Eczanede satılan ve saç dökülmesi sorununa karşı kullanılan, saçın çıkmasını sağlayan fakat kullanıma ara verildikten sonra tekrardan saç dökülmesi sorunu yaşanmasına sebep olan ilaç ile karıştırılmamalıdır.

Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsunuz, saç ekimi yaptırdınız veya ilaç tedavisi uyguladınız ama çözüm olmadı. Bu yolu denemenizi tavsiye ederim. 2 aydan sonra değişimi sizde göreceksiniz ve teşekkür edeceksiniz zaten.

Bu Saç Çıkaran Serumu Aldım. Peki Nasıl Kullanacağım?

Adım adım gidecek olursak;

 • İlk önce güzelce saçlarınızı yıkayınız ve kurulayınız.
 • Serumun şişesini iyice çalkalayınız ve kapağı açtıktan sonra dolu damlatıcıyı dökülen saçların olduğu bölgeye damlatınız.
 • Damlatma işleminden sonra dökülen bölgeye 2-3 dakika masaj yapınız ve sonrasında saçlarınızı tarayınız. Bu adımdan sonra saçlarınızı en az 3 saat yıkamayınız.

Bu işlemi günde en az 2 defa ( sabah – akşam olacak şekilde )  tekrarlayınız. Akşam yatmadan önce ( uyku saatlerinizi bir düzene koyduğunuzu düşünerek bunu söylüyorum ) uygulamayı yapınız. Alışkanlığınız varsa sabah erken kalkarak duşunuzu alınız, sabah uygulamasını yapınız ve akşam eve geldiğinizde 2. Uygulamayı yapmadan önce tekrar duşunuzu alınız ve uygulamayı yapınız. Aldığınız serum size 1 ay kadar yetecektir. Tabi ki bu saçlarınızın dökülme oranına göre değişkenlik gösterir. Örneğin; saçlarının %90 dökülmüş birine 1 aydan daha az gitmesi de ihtimaller çerçevesindedir.  Saç dökülmesi oranınız ne kadar fazla ise kullanacağınız ürün miktarı doğru orantılı bir şekilde artacaktır. Ürün dışarıya koku yaymaz yani uygulama yaptıktan sonra rahatsızlık duyacağınız bir durum yok.

Ben Bu Ürünü Almak İstiyorum Ne Yapacağım?

Saç dökülmesi sorununa, kelliğe çözüm olacak bu ürün hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız mesaj atmanız yeterlidir. Ürün hem erkekler hem de kadınlar içindir. Bu sorunun çözümü size çok yakın, unutmayınız ki herkes bir gün saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya kalabilir. Görüşmek dileğiyle.

Daha Fazla Göster

Zir. Müh. Sercan Çiftçioğlu

Ege üniversitesi Ziraat mühendisliği mezunu, Ziraat danışmanı. Uygun arazi işleme, toprak koşulları ve su kalitesi hakkında arazi sahipleri ve işletmelerle çalışmaktayım. Bahçe ve tarım işlerinde meraklılara elimden geldiğince yardım etmeyi seviyorum. Film izlemek, dağcılık ve tırmanıcılık da sevdiğim aktiviteler.

10 Yorum

  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Faydalı olması dileğiyle. Sormak istediğiniz her hangi bir soru olması halinde lütfen irtibatta kalalım.
   Sevgilerle,

 1. Hem doğal diyip hem de keratinden bahsetmemek? Saç için keratin önemlidir. Saçımıza eksik olan keratinleri yüklersek saçlarımız daha sağlıklı olur. Benim saç dökülme sorunum vardı eşimde de saç yıpranması. Ben ve eşim patentli doğal keratin kullandık sonuçtan da memnunuz. Saçlarımız sağlık bir bir hâle geldi.

 2. Sercan bey merhaba,
  ben saç ekimi yaptırdım ve şu an ekili olanlar duruyor bana ait olanlar aradan küserek çekildiler.
  Fena durumda değilim ama dökülülenler üzdü beni.
  Sizin önerinizi denemek istiyorum.
  Daha önce bordo bulamacı ve gülleci bulamacı ile ilgili bilgilendirme yaptınız sağ olun.
  Bu konuda yardımcı olacağınıza inanıyor ve teşekkür ediyorum.
  Kolaylıklar dilerim.
  İyi günler.

  1. Ahmet bey merhabalar,
   Gecikme için sizde kusura bakmayın. Sabrınız için çok teşekkürler. Bu konuda bana yardımcı olan arkadaşım aile büyüklerinden birisinin yaşadığı rahatsızlık dolayısı ile bu aralar pek müsait değil. En kısa sürede bu konuda da sizlere geri dönüş yapacağım. İlginize büyük teşekkürler.

   Güzel bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle,

 3. sercan bey denemek isriyorum ben bunu sizinle iletişime geçebilir miyiz? Doğal yollarla yapılan serum değil mi? Saç çıkması garanti mi?

  1. Furkan Bey merhabalar,
   Öncelikle yazıya olan ilginizden dolayı çok teşekkür ederim. Mail adresinize detaylı bilgileri attım.
   Saç çıkarması garanti değil mi? diye bir soru yöneltmişsiniz. Bu konuda %100 garanti demeyeceğim. Yazıda sağlıklı saç bakımı için yapılması gerekenler ve ilk bir doktor kontrolünden geçerek neler yapmanız gerektiği konusunda bir kaç noktaya değindim. Lütfen bu süreçleri dikkate alarak ilerleyiniz. Kesinlikle saç çıkıyor diyerekten kandırmacalı bilgi aktarımı yapmak istemiyorum. Şunu söylemek isterim kullanıcıların tamamı serumdan ve sonuçlarından memnun. Sizde son çare olarak bu ürüne başvuruyorsanız. Sizinde memnun kalacağınızı düşünüyorum.

   Sevgiler,
   Sercan ÇİFTÇİOĞLU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu