BlogElektrikli bisiklet

Peugeot EC01 Crossover Elektrikli bisiklet, Yeni Şehir e-bisiklet olarak Tanıtıldı

Peugeot, Peugeot eC01 Crossover olarak bilinen en son elektrikli bisiklet modelini piyasaya sürdü. Şirket, geçtiğimiz yılın sonlarında piyasaya sürülen 6 farklı crossover tarzı modelle son zamanlarda elektrikli bisiklet pazarında etkileyici adımlar atmıştı.

Şimdi Peugeot eC01 Crossover, listeye yeni bir Bosch destekli kadro ekliyor.

Fransa’da tasarlanan ve üretilen bisiklet, binicilere, önlerindeki yola yüksek bir görüş noktası sağlamak amacıyla klasik bir dik oturma pozisyonuna sahip.

57 mm (2,25 ″) genişliğindeki Schwalbe Hurricane lastikleri, bisikletin engelleri genellikle şehir e-bisikletlerinde bulunan dar lastiklerden daha iyi sönümlemeni sağlıyor.

Peugeot EC01 crossover diğer özellikleri

Süspansiyonlu ön çatal, bisikletin tipik şehir e-bisikletlerinden daha zorlu sürüşlerle başa çıkabilmesini sağlarken, yeni çamurlukların ve arkaya da bir selenin dahil edilmesiyle çoğu e-bisikletin ihtiyaç duyduğu kullanışlılığı sağlamakta.

Peugeot eC01 Crossover, çerçeveye gizlenmiş çıkarılabilir bir 500 Wh pil ile eşleştirilmiş bir Bosch Performance CX orta tahrik motora sahip. Şirket, en düşük destek seviyesinde kullanıldığında bataryanın 120 km menzile kadar yeterli olduğunu iddia ediyor. Bu oldukça iyi bir performans.

Ortadan tahrik motoru 63 Nm tork’a sabitlenmiş ve Peugeot, sürücülerin bu tork’u çeşitli eğimlerde zemine uyum sağlaması açısından geniş bir vites yelpazesi sağlamak için 10 vitesli bir Shimano Deore şanzıman eşlik ediyor.

Shimano MT201 hidrolik disk frenleri, yeterli durdurma gücünü artırmak için standart olarak sunulmakta.

peugeot elektrikli bisiklet peugeot ec01 crossover şehir e-bisikleti fiyatı ve özellikleri

Peugeot ec01 elektrikli bisiklet fiyatı

Ülkemizde an itibariyle bulunmasa da Peugeot eC01 Crossover e-bisiklet fiyatı şu an Avrupa’da 3.199 € fiyatla satışta.

Peugeot’nun e-bisiklet serisi oldukça ilgi çekici durmakta. Ama asıl amaç, Peugeot’nun gerçek araçlarının arkasına gizlenmiş bir sergi, bir marka algısını her yaş grubu ve jenerasyona yaymak olduğu gibi duruyor.

Avrupa yapımı elektrikli bisikletler için fiyatlar normalden daha fazla görünüyor. Fiyat farkı normalde bundan daha büyük olsa da, bu e-bisikletleri AB’de üretmek Tayvan’dakinden çok daha pahalıya mal olmakta.

Peugeot ec01 teknik özellikleri, diğer bazı üst düzey e-bisikletler düzeyinde değil, ancak çoğu sürücü için ara sıra kaldırımdan atlamaya yetecek kadar yeterince sağlam yapılmış güvenilir bir şehir e-bisikleti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu