Blog

Netflix ve Amazon Rakibi Apple TV+ Tanıtıldı

Netflix’i bildiğiniz üzere dünyanın en büyük video streaming platformlarından bir tanesi, bel ki de en büyüğü. Bunu, global İnternet trafiğinin %15 gibi devasa bir miktarının Netflix’e ait olmasından rahatça anlayabiliriz. Bu pazardaki boşluğu birileri hissetmiş olacak ki, daha da geç olmadan yeni bir rakip ortaya çıkıp, farklı yeniliklerle kullanıcıları cezbetmeye çalışmakta. Bu yeni rakip de tabii ki anlaşıldığı üzere dünya teknoloji devi Apple.

Apple, dün bir etkinlikte tanıttığı yeni video akış platformuyla Netflix ve Amazon Prime Video’ya bildiğiniz savaş açtığını ilan etti.

Geçen pazartesi Apple Park, Steve Jobs salonunda bir etkinlik sırasında tanıtılan Apple TV+, beklendiği gibi direk Amazon Prime Video ve Netflix gibi dünya video streaming sektörünü domine eden iki platforma rakip olarak piyasaya çıkmış bulunmakta.

Apple’dan yapılan açıklamaya göre, platform önümüzdeki sonbahara kadar 100 ülkede de aktif hale geldikten sonra, her ay yeni bir içerik eklenecek.

apple tv plus https://huglero.com

Tanıtımda herkesin dikkatini çeken nokta ise fiyat konusunda kimsenin ağzını bıçak açmamış olması. Yine yetkililerin açıklamalarına göre, önümüzdeki sonbaharda belli olacak.

Apple Tv plus’a ilave olarak, Apple ayrıca mayısta sunacağı ve yeniden tasarımını gerçekleştirdiği, yeni kanal listesinin olduğu TV uygulamasını da tanıttı. Uygulama Mac kullanıcılarının yanı sıra seçkin TV markaları olan Samsung, LG, Sony ve Vizo gibi platformlara da sunulacak.

apple tv+ https://huglero.com

Yeni apple uygulaması, kullanıcılarına sadece 3. Parti uygulamalara abone olmalarına izin verecek, Starz, HBO ve ShowTime bu partnetlerin arasında yer almakta. Tabii ki, yazının başında da belirtmemizden anlaşılacağı üzere Netflix bu partnerlerden birisi değil.

Tüm Apple kanalları isteğe bağlı olarak, reklamsız bir şekilde yayınlanacak, içerik daha sonra çevrim dışı izlemek için indirilebilecek ve Apple’ın aile içi paylaşımı özelliği ile, ailenin diğer üyeleriyle paylaşılabilecek.

Görseller: Apple

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu