Sağlık Yaşam

Kısa Sürede Siyatik Ağrılarınızı Hafifletecek Doğal Karışım

Siyatik Nedir?

Siyatik sinir, sırttan kalçaya, oradan da bacaklara doğru uzanan vücuttaki en uzun sinirdir. Bu sinir hattı birçok vücut hareket ve fonksiyonlarından sorumludur. Bu sinirde bir sorun varsa, elbette ortaya çıkan ağrı ağrı da çok korkunç olmaktadır.

siyatik sinir bölgesi https://huglero.com

Siyatik sinir ağrısı bacaklarda ortaya çıkıp sırta kadar uzanabilir. Siyatik sinir ağrısından muzdarip veya acı çeken insanlar, neden bahsettiğimizi rahatlıkla anlayacaktır. Bu kişilere genellikle ağrıyı dindirme eğiliminde olan, ancak problemi gerçekten çözmeyen ilaçlar olan NSAID‘ler (non-steroid anti-inflamatory drugs) verilir, hatta rahatsızlığın şiddetine göre, steroid içerikli ilaçlar ve ameliyat dahil farklı yöntemler de denenebilmektedir. Bu yüzden burada sunduğumuz çözümün çok daha iyi olacağına inanıyoruz.

Siyatik ağrısı için ev yapımı doğal ilaç tarifi:

Siyatik ağrısı, herhangi bir yan etkiye neden olmayan egzersizler ve doğal ilaçlar ile tedavi edilebilir. İşte dünyadaki milyonlarca insana yardımcı olan bir tarif:

Malzemeler:

  • Bir bardak pirinç sütü (veya badem sütü)
  • 5 diş sarımsak
  • Toz zerdeçal 3 çay kaşığı
  • Bal

Yapılışı:

İlk önce sarımsak dişlerini yıkayıp soyun ve blender kabına koyun. Püre formu aldıktan sonra, pirinç sütünü, zerdeçalı, balı ekleyin ve tekrar karıştırın. En iyi sonuç için, karışımı günde iki kez tüketmeniz gerekir.

Bu ilaç tedavisinin bu kadar etkili olmasının nedeni, magnezyum, bakır, kalsiyum, selenyum, çinko, A, B1, B2, B6 ve C vitaminleri ve ayrıca vitamin ve mineraller bakımından zengin olmasıdır. İçerdiği enzimler, proteinler, flavonoidler ve antioksidanlar cabası.

Bu faydasına ilave olarak, bu doğal ilaç bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve kış günlerinde sizi soğuk algınlığından ve gripten koruyacaktır. Aynı zamanda kalp sağlığı için de iyidir çünkü kolesterol seviyesini düşürme özelliğine sahiptir.

Deneyip düzenli kullanın ve yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Görsel:gazetabota medikalakademi

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu