Blog

(Video) Süper Hızlı Yüksek Doğrulukta Diş Açma Makinesi

Metal borulara ustalar pafta makineleriyle diş açar. Daha gelişmiş diş açma işleri için torna ustaları torna tezgahlarını kullanır. Ama gelişen teknolojiyle beraber endüstrideki her araç da gelişmekte ve kendisi de gelişirken teknolojinin gelişmesine de katkı sağlamakta.

Gelişen CNC (computerized numerical control) teknolojisi sayesinde, metal işçiliği daha önce olmadığı kadar kusursuz ve hızlı, aynı zamanda daha ekonomik hale gelmekte.

Örneğin önceden ustaların becerikli ellerine kalmış olan motor teknolojisinde Almanlar daha ince işçilik yaptıkları için, daha yüksek performanslı ve daha dayanıklı motorlar üretmiş, bu yüzden de Alman otomobil sektörü günümüzde hala ününü koruyan bir konuma yerleşmiştir.

Ama teknoloji şirketlerinin artık birbirine benzer teknolojileri kullanarak rekabet etmesi ve el kabiliyetinin yerini daha çok yüksek teknolojili CNC makinelerinin almış olması, yıllar önce yerleşen ünü ve marka algısını pek etkilemese de artık yüksek verimli motorların ya da parçaların herkes tarafından üretilebilmesine olanak sağlamıştır.

Videoda göreceğiniz makine ise yüksek doğruluk oranına ve hızlı iş gücüne sahip bir pafta makinesi. Bir ustanın normalde saatlerce uğraşmasını ve ince hesaplar yapmasını gerektirecek metale diş açma işini zahmetsizce gerçekleştiren akıllı ve güçlü makineler.

İyi seyirler.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu