Blog

Trump, Google’ın Kendisiyle İlgili Olumlu Haberleri Engellediğini Söyledi ve ‘İlgilenilecek’ Dedi

Abd Başkanı Donald Trump, seçimler yaklaştıkça kendi tabanını sıkılaştırmak için, yeni düşmanlar göstermeye devam ediyor. Belli kitlelerin oyunu toplamak için papaz bahanesiyle ülkemize çeşitli yollarla saldıran Trump, şimdi de, kendine yeni bir ajitasyon politikası çizmiş olacak ki, mağdur olduğunu belli etmek için, Google arama sonuçlarını, hakkında çıkan olumlu haberleri bastırarak, manipüle ettiğini iddia etti.

Haberler Hep Sol Taraftan

Trump, yaptığı açıklamada, elinde hiçbir delil olmamasına rağmen, teknoloji devi Google’ın her zaman ‘Trump haberleri’ aramalarında, sahte medyaya ait arama sonuçlarının, hakkındaki olumsuz haberleri ortaya çıkardığını, bu şekilde, muhafazakar kesimin sesini kıstığını iddia etti. İlk sonuçlarda çıkan haberlerin %96’sı daima sol kanat medya tarafından yapılan haberler olduğunu, iyi haberlerin gizlendiğini iddia etti. “Neyi görebileceğimiz ve göremeyeceğimizi kendileri karar veriyorlar. Bu çok ciddi bir durum durum ve ilgileneceğiz dedi.

Bu duruma karşılık Google verdiği jet yanıtta, arama sonuçları “hiçbir politik ideoloji” içeremez dedi. Ancak çok da bir etki yapmamış olsa gerek ki, Beyaz Saray ekonomi danışmanı Larry Kudlow, muhtemel bir düzenleme için, şu an kontrol ediyoruz dedi.

Google’a yönelik suçlama ve iddia büyük ihtimalle, sağ kanatta yer alan PJ Media tarafından ortaya atılmış durumda. Bir muhabirin, “Trump” kelimesini bir çok defa farklı bilgisayarlardan aratıp, çıkan ilk yüz sonucu birbirleriyle karşılaştırması sonucunda ortaya çıkan analiz sonuçları eski bir CNN muhabiri olan Sharly Attkisson adlı bir gazetecinin daha önce yayımladığı bir grafiğe göre yorumlanmış.

trump haberleri https://huglero.com
https://sharylattkisson.com

Trump daha önce buna benzer bir suçlamayı Twitter’a yöneltmişti. “Google aramalar” halka arz edilmiş olan Alphabet şirketinin bir ürünü olduğundan, Amerikan hükümetinin neredeyse tüm hizmetleri otomatik bir sistem olan Google’ı nasıl buna zorlayacağı şu an ABD’de merak konusu.

Görsel: conservativemedia

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu