Sağlık Yaşam

Sirke ve Karbonat Mikrop ve Virüsleri En İyi kimyasal Temizleyiciler Kadar İyi Öldürüyor

Sirke ve karbonat karşımı temizlik için nasıl kullanılır ve ne kadar etkilidir, öğrenince şaşıracaksınız. Koronavirüs’ün tüm dünyanın olduğu gibi bizim de başımıza bela olduğu şu günlerde herkes evine marketten aldığı kimyasal temizlik maddelerini yığmaya devam ediyor. Sadece evde ve eşyalarda değil, el temizliğinde de gün içinde defalarca buna benzer ama ‘sağlığa hiç zararı olmayan’ dezenfektanlarla karşı karşıya kalıyoruz.

Ama tüm bu pahalı ve daha da önemlisi sağlığa, çocuklara, ve bitkilere zararlı temizlik ürünlerinden çok daha doğalı ve ekonomik olanı var. O da bildiğiniz gibi sirke. Ama birazcık başka bir zararsız olan karbonat ile kombine edilmiş olanı.

Karbonat ve sirke, banyo, mutfak, zemin ve pencerelerden yatakları temizlemeye kadar hemen hemen her şeyi temizleyebileceğiniz tek üründür.

Okuyabilirsiniz: Bitkiler İçin 18 Doğal ve Ev Yapımı İnsektisit (Haşere İlacı)

Sirke ve Karbonat Özellikleri:

Kimyasal temizleyicilere bir daha para harcamanıza gerek bırakmayacak 5 geçerli neden:

1. Sirke ve karbonat karışımı zehirli değildir.

Ticari temizleyiciler, uzun kullanımlar sonunda kansere neden olan, hormon dengelerini bozan, DNA’yı mutasyona uğratan kimyasallarla doldurulur.(araştırma kaynakları 1, 2) ve bunların çoğu üretici madde etiketi üzerindeki “koku” kelimesinin altına saklanır.

Karbonat ise, sodyum ve bikarbonatın basit, kimyasal bir bileşiğidir. Doğada da bulunan bir maddedir.

Karbonat oldukça saf ve zararsız bir maddedir. Hatta bazı insanlar mide rahatsızlığını gidermek için az miktarlarda içerler.

Mısır, şeker pancarı vs gibi fermente tarım ürünlerinden yapılan damıtılmış beyaz sirke de tabii ki doğaldır ve toksik değildir. Beyaz sirke marine etme ve soslarda, turşu yapımında ya da salatalarda kullanabiliyor olsa da, tadı keskin olduğu için yemeklerde çok fazla tercih etmeyebilirsiniz. Ancak hijyen konusunda tam bir sihirbaz diyebiliriz.

beyaz sirke temizlikte kullanımı https://huglero.com

2. Sirke ve karbonat çok iyi temizleyicidir

Kabartma tozu ve sirke insanlar için zararsız olabilir, ancak birleştirildiğinde görevini çok iyi yerine getiren bir temizlik canavarına dönüşürler.

Bu iki maddenin birleşince girdiği kimyasal reaksiyon, mutfağınızda ve banyonuzda harikalar yaratıp, yağ, kir ve küfü, ve hatta tıkanık boruları dahi temizleyebilir..

Ayrıca kabartma tozunun aşındırıcı özelliği, zor kalıntıları temizlerken, ekstra ovma gücü de sağlar.

Denemek bedava. Hemen banyoya gidip lavabo ya da duşakabininizi bu ikiliyle temizleyin ve sonucun ne kadar hızlı olduğunu görünce ‘neden bugüne kadar başka temizlik malzemesi kullanmışım diyeceksiniz.

3. Sirke ve karbonat mikropları çok iyi öldür.

sirke ve karbonat,beyaz sirke yiyeceklerde kullanılır mı,beyaz sirke ve karbonat zararlı mı,beyaz sirke nasıl,beyaz sirke ve karbonat kullanımı nasıl,Sirke ve Karbonat Özellikleri,sirke karbonat karışımı,sirke karbonat temizlik,sirke karbonat karışımı temizlik,sirke karbonat karışımı ne işe yarar https://huglero.com/

Başka bir yabancı çalışmada , sirkenin, bakterileri öldürmede reklamlarda gördüğümüz en iyi temizlik maddeleri kadar etkili olduğunu ortaya çıkartılmış.

Güncel derdimiz koronavirüs olduğu için en önemli noktaya da geldik. O da, yİne başka bir çalışma sonuçlarına göre de, sirkenin virüsleri öldürmede etkili olduğu ortaya çıkmış.

Ve son olarak, bir çalışmada ise, sirkenin tam bir tüberküloz katili olduğu ortaya çıkmış. Doğası gereği tüberkülozu öldürmek zor olduğu için, araştırmacılara göre, sirkenin bunun dışında hemen hemen diğer tüm zararlı bakterileri de öldürmesi gerektiğini belirtmişler.

Masa Başı İş Yaparken Sağlığınızı Ve Kilonuzu Nasıl Korursunuz?

4. Sirke ve karbonat çok daha ekonomiktir

Marketteki en ucuz temizlik malzemesi hangisi? Camsil mi? Peki temizliyor mu? Peki marketteki en ucuz gerçek temizlik maddeleri ne kadar? Şimdi bu maddelerle bir şişe sirke ve bir paket karbonatı kıyaslayın. Sirke ve karbonatın daha ekonomik olmaları burada sınırlı değil.

Şimdi bir de paha biçilemez bir özellik olan, sizin ve sevdiklerinizin, hayvanların, doğanın ve içme sularının kirlenmediği bir özellik daha ekleyelim. Ortaya çıkan sonuç aslında temizlik maddelerinin bize maliyeti milyonlarca lirayken, sirke ve karbonat karışımının bedava olduğunu, hatta bedava verilmiş altın değerinde olduğu ortaya çıkmakta.

5. Sirke ve karbonat çok daha çevre dostu

Yukarıda da belirttiğimiz kısma devam edersek, Çoğu kimyasal temizleyicilerdeki kimyasallar bir çeşit buhar salınımına neden olan, içme suyunu kirletip kullanılamaz hale getiren ve hayvanlar ve tarım alanları için toksik olan çok yaygın kirleticiler barındırmakta.

Lavaboya ya da tuvalete döktüğünüz suyun içme suyuyla alakası olmayacağını asla düşünmeyin. Hayat bir döngüdür. Yaşadığınız şehrin bir havza gibi hayal ederseniz, kullandığınız sular tekrar toprağa karışıp, oradan tekrar su kaynaklarıyla musluklara gelecektir. Ya da o kaynaklar kirlenip kullanılamaz olacaktır.

Görsel: hohcopelandwj, kemalkukrer

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu