Sağlık Yaşam

Koronavirüs’ten Bugüne Kadar 1 Günde En Fazla Ölüm ABD’de Gerçekleşti

Johns Hopkins Üniversitesi hartasıyla da paralel olarak ilerleyen Bing canlı Koronavirüs haritasına göre dünyada 1 günde gerçekleşen en fazla Koronavirüs ölümü ABD’de meydana geldi.

8 Nisan çarşamba günü ülkemizde koronavirüs yüzünden 87 kişi daha yaşamını yitirdi ve güncel vefat sayısı 812 oldu. Bununla birlikte toplam vaka sayısı 38.226 ya ulaşmıştı. Ancak kötü haberler sadece ülkemizden gelmiyor. Bir türlü durmak bilmeyen 2019-20 Koronavirüs pandemisi dünyada 1,511,104 vaka ve 88,338 ölüme yol açarken, ABD’nin çok kalabalık metropolleri nedeniyle ülkede her geçen gün aldığı can sayısını artırıyor.

koronavirüs en fazla ölen sayısı, koronavirüs abd bir günde kaç kişi, en çok ölüm nerede yaşandı, koronavirüs abd https://huglero.com/

8 Nisan Çarşamba günü son verilere göre ABD genelinde 1 günde 1,916 kişi yaşamını yitirdi ve bu sayıyla beraber ABD ülke geneli toplam ölen sayısı 14,762 oldu.

koronavirüs en fazla ölen sayısı, koronavirüs abd bir günde kaç kişi, en çok ölüm nerede yaşandı, koronavirüs abd https://huglero.com/

Aslında sayılar birbirine yakın olsa da bazı verilerde birbirleriyle farklılıklar da yaşanmakta. Bing haritasının 1,929 verdiği sayıyı, Woldometers sitesi biraz farklı olarak verdi. Worldometers verilerine göre ABD’de ölen sayısı 1,940.

coronavirus covid-19 usa death toll inforgraphic, koronavirüs abd en fazla ölen sayısı https://huglero.com

Bundan bir gün önce COVID-19 yüzünden dünyada 1 günde en fazla ölen kişi sayısı 1970 kişi ile yine ABD olmuştu.

koronavirüs en fazla ölen sayısı, koronavirüs abd bir günde kaç kişi, en çok ölüm nerede yaşandı, koronavirüs abd https://huglero.com/

Ölümlerdeki art arda meydana gelen yeni zirvelerin sebebi, ülkenin en zorlu bölgesi olmaya devam eden ve Salı günü 806 ve çarşamba günü de 779 ölüm kaydeden New York şehrindeki artışlar yüzünden meydana geldi. New york şehri bugüne kadar toplamda 6.268 ölüm kaydetmiş oldu.

Son istatistiklerin durumu şehir yöneticilerini bir nebze cesaretlendirmiş ve yeni vakaların ve hastaneye yatışların artışının durup artık düzlüğe geçebileceğini düşündürmüş durumda.

Yine 6 Nisan Pazartesi günü , bir önceki en yüksek günlük sayı atlaması yaşanan New York’ta Covid-19 yüzünden yaklaşık 731 kişi hayatını kaybetmişti.

ABD , an itibariyle 434.114 olan vaka sayısıyla Johns Hopkins Üniversitesi tarafından derlenen vaka sayılarında şu an dünyada 1. sırada. Koronavirüsün sebep olduğu 29 Ocaktaki ilk ölümden bu yana en fazla ölüm sayısı 17,669 kişiyle İtalya’da gerçekleşmiş durumda.

CNN’in yaptığı ankete göre hala çoğu Amerikalı COVID-19 virüsünün ölümcül olduğu ortaya çıktıktan sonra Donald Trump’un yaklaşan krizi ciddiye almamış olduğunu ve federal hükümetin sağlıkta yaşanan acil durumu iyi yönetemediğini düşünmekte.

New York belediye başkanı, halkın sosyal mesafe kurallarına dikkatle uyduğunu ancak virüsün geri dönme ihtimaline karşın herkesin hala temkinli olması gerektiğini, rahatlama zamanının daha gelmediğini belirtmiş. Ayrıca şehirdeki solunum cihazı sayısının en fazla 1 hafta daha yeteceğini ve görünen artma potansiyelinin bunun çok ötesinde olduğunu da belirtmiş durumda.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu