Sağlık Yaşam

Google Corona Virüs Haritasında Global Vaka Sayısı 2.000.000’u Geçti

Çin’den çıkıp dünyanın başına musallat olduğu günden bu yana yayılma hızı katlanarak artan ve bir çok hayata mal olan coronavirus can almaya devam etmekte. Durmayan yükselen rakamlar böyle devam ederse bu işin ucu mayıs haziran gibi biteceğe hiç benzemiyor. Harvard üniversitesi araştırmacılarının yaptığı ve Science dergisinde yayımlanan araştırma sonuçlarına göre sosyal mesafe kuralları 2022’ye kadar devam ettirilmek zorunda kalınabilir denilmekte.

….Absent other interventions, a key metric for the success of social distancing is whether critical care capacities are exceeded. To avoid this, prolonged or intermittent social distancing may be necessary into 2022… 

Harvard T.H. Chan School of Public Health
corona virüs onaylanan ölüm vakaları inforgrafik https://guglero.com

İlk çıktığından bu yana artış sayılarını devamlı veri tabanına ekleyerek gösteren canlı bir harita yapan John Hopkins üniversitesi Corona virüs haritasının ardından bir kaç tane daha platformda da canlı harita yayınlanmaya başlamıştı.

Aşağıdaki tabloda da görebileceğiniz gibi coronavirüsü ülkemizde ve dünyada hala pik yapmadı. Yani yükseleceği en yüksek tepe noktasına ulaşıp oradan düşüşe geçmedi. Hala oldukça kararlı bir şekilde yükselmekte.

Bunlardan bir diğeri de elbette devlerden biri olan Google. Google’nin hazırladığı canlı haritada an itibariyle dünya Coronavirüs vaka sayısı iki milyonu geçmiş durumda. Globalde corona’dan kaynaklı ölümlü vaka sayısı ise 131.150. Yukarıdaki tablo koronavirüs güncel ölümlü vakaları göstermekte.

google coronavirüs bilgilendirme sayfası https://huglero.com

Coronavirüs ile ilgili olarak Google sadece canlı harita yayınlamadı, haritanın yanında Corona’dan korunmak için alabileceğiniz önlemler, Corona belirtileri, corona tedavisi, coronavirüs istatistikleri vs. gibi bir dizi daha yararlı bilgiler sunan bir karşılama ekranı da yapmış.

Dün ABD’de Bing haritasına göre bir günde 6000’den fazla ölüm gösterirken bugün ise şu anda 5.549 olarak göstermekte. Ancak verilerin bu noktada güvenilirliğinden emin olamadığımız için, diğer kaynakları beklemek durumunda kaldık.

bing abd ölen sayısı rekoru https://huglero.com

Bildiğimiz üzere ABD’de dün 2.407 kişi öldü ve geçen gün yazdığımız bir günde geçekleşen en yüksek ölüm oranını geçmiş oldu.

Türkiye güncel Corona virüsü vaka sayısı ne?

Dünkü verilere göre corona virüsünden Türkiye’de 107 kişi daha ölmüş ve toplam vefat sayısı 1403 olmuştu.

Bugün ise COVID-19 kaynaklı olarak ülkemizde ….. kişi daha yaşamını yitirdi ve toplam sayı bir gün öncesine göre ….. artarak …….’a ulaştı.

  • TOPLAM TEST SAYISI477.716
  • TOPLAM VAKA SAYISI 69.392
  • TOPLAM VEFAT SAYISI 1.518
  • TOPLAM YOĞUN BAKIM HASTA SAYISI 1.820
  • TOPLAM ENTUBE HASTA SAYISI 1.052
  • TOPLAM İYİLEŞEN HASTA SAYISI 5.674
15 nisan koronavirüs güncel https://huglero.com
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu