Sağlık Yaşam

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları | Bu Şekilde 2 Haftada 10 Yıl Gençleştiriyor

Hindistan cevizi yağı bir çok insan, özellikle kadınlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır ve besleyici ve koruyucu faydaları nedeniyle oldukça kabul görmektedir. 

Peki Hindistan cevizi yağının cilde faydaları tam olarak nelerdir? Nasıl kullanmalıyız? Popülerliği her geçen yıl daha da artan doğa ananın bize hediyesine gelim beraber bakalım.

Hindistan cevizi yağının cilde faydaları

Hindistan cevizi yağının cilde faydaları olmasının yanında, yüz, el ve saç için de doğal bir güzellik kaynağıdır. 

Hindistan cevizi yağının yaşlanmayı geciktirici (anti-aging), koyu halka ve selülit önleyici, nemlendirici ve yumuşatıcı özellikleri vardır. 

Bazı üniversiteler bununla ilgili çeşitli çalışmalar yayınladı (hem güzellik hem de sağlık yararları hakkında). Hindistan cevizi yağının Alzheimer dahil pek çok hastalık üzerinde olumlu etkisi de vardır. 

Bu yağı 2 hafta bu şekilde kullanırsanız sonuçlara hayran kalacaksınız.

Hindistan cevizi yağı mutfakta sık kullanımının yanı sıra banyolarımızda ve en büyük güzellik merkezlerinde vazgeçilmez hale geldi. 

Bu kozmetik ve duyusal özellikler sayesinde cildi besler ve nemlendirir, cilt tahrişleri ve yanma gibi problemleri yatıştırır, yaşlanmaya karşı savaşır ve kirpiklerinizi güçlendirir. 

Bu yağ, laurik asit, esansiyel yağ asitleri ve miristik asit açısından çok zengindir ve cilt tarafından kolay emilmesini sağlar. Hindistan cevizi yağı, sağlığımız için en faydalı bileşenlerden biridir.

Bu da ilginizi çekebilir: Koronavirüs için ev yapımı maskeler… Gerçekten işe yarıyor mu?

Hindistan cevizi yağının cilde faydaları https://huglero.com

Hindistan cevizi yağının vücudunuz üzerindeki etkileri ve faydaları şunlardır:

Varisli damarlara karşı krem: Birkaç çalışma, hindistancevizi yağının varisli damarları doğal olarak tedavi etmek için mükemmel olduğunu göstermiştir. 

Hindistan cevizi yağı varisli damarlara her gün sürün ve iyice masaj yapın. Bundan sonra bacaklarınızın üzerinden biraz soğuk su geçirebilirsiniz.

El Kremi olarak Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağı hem nemlendiricidir hem de besleyicidir ve kuru ve hasar görmüş eller için mükemmel bir çözümdür. 

Antioksidan özelliği ile A ve E vitamini açısından oldukça zengindir. Ellerinize bakım yapmak için, nazikçe masaj yaparken üzerine birkaç damla hindistancevizi yağı sürün, ellerinizin birkaç gün içinde daha yumuşak, esnek ve derinlemesine nemlendiğini fark edeceksiniz.

Bu da ilginizi çekebilir: Göbek eriten 7 smoothie tarifi.

Selülit ve Çatlak Kremi: Selülit ve çatlaklar kadınlarda çok sık görülen ve rahatsız eden sorunlardır. Hindistan cevizi yağı, kan dolaşımını uyararak ve pürüzsüz, kusursuz bir cilt için istenmeyen yağları uzaklaştırarak bu sorunlarla savaşmaya yardımcı olur. 

Çatlak ve selülitli bölgelere günde bir kez hindistan cevizi yağı sürmeyi deneyin, ardından yağın nüfuz etmesi için masaj yapın.

Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir? https://huglero.com

Tıraş Sonrası Krem: Hindistan cevizi yağı, piyasada bulduğumuz çok pahalı ve çok fazla kimyasal içeren tıraş sonrası kremlerin çoğunun aksine doğal bir after shave, tıraş sonrası kremdir. 

Tıraş olduktan sonra bacaklarınıza veya koltuk altlarınıza birkaç damla hindistancevizi yağı damlatın. Traş sonrası tahrişi sakinleştirmeye ve beslemeye çalışan bu yağ sayesinde bacaklarınız yumuşak ve ışıltılı hale gelecektir.

Kirpikler ve kaşlar için krem: Bu yağ, en kırılgan kılları derinlemesine besleyerek onarır. Kirpiklere ve kaşlara boş bir rimel çubuğu (zaten kullanılmış ve temizlenmiş rimel çubuğu) kullanarak, uyku sırasında tüylerin yenilenmesi için akşamları uygulayabilirsiniz.

Gece kremi: Bir çok farklı kimyasallar içeren gece kreminizi bu doğal alternatif ile değiştirebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı sihirlidir, cildi yumuşatır, nemlendirir ve besler. 

Akşam uykuya dalmadan önce yüzünüze hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz. Uyandığınızda cildinizin yumuşacık, nemli ve parlaklak olduğunu göreceksiniz.

Tırnak ve Tırnak Eti Kremi: Bu yağ, tırnaklarınızı güçlendirerek, büyümelerini teşvik eder ve tırnak etlerinin görünümünü azaltarak bakımını yapar. 

Biraz hindistancevizi yağı uygulayıp ardından yağ tamamen emilene kadar masaj yaparak tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi yumuşatabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

2 Yorum

  1. Ben her gün kullanıyorum kavanoz olandan. Çok ama çok iyi. Özellikle gece yatarken kullandığım için yüzüm beyazladı.

    1. Tüm güzellikler ve mucizeler sizinle olsun Aslı Hanım. Yorumunuz için teşekkür ederiz. İyi akşamlar.

      Sevgilerle,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu