Sağlık Yaşam

Dünyanın En Güçlü Doğal Antibiyotiği İçin Bu 2 Malzeme Yetiyor

Koronavirüsün hayatımızdan bir türlü çıkamadığı şu günlerde bir çok insan virüsle savaşacak en güçlü doğal antibiyotikler ve besinler nelerdir merak etmekte. Hem de hiç olmadığı kadar. Peki bu fikirden yola çıkarak evde yapabileceğiniz dünyanın en güçlü doğal antibiyotiği nedir? Korona tanısı konduğunda elbette doktorların direktiflerini sorgusuz yerine getirmemiz hem kendimiz hem de çevremiz için hayati öneme sahip.

Ancak bildiğiniz gibi karşılaşabileceğimiz rahatsızlıklar sadece corona ile sınırlı değil. Hastalıklarla savaşmak için sık sık tıbbi ilaçlara yönelmek durumunda kalmaktayız. Ancak düzenli kullanımda, doğanın bize sunduğu, bilmemiz gereken daha da etkili doğal ‘ilaçları’ var. 

dünyanın en güçlü doğal antibiyotiği zerdeçallı bal karşımı https://huglero.com

Doğal olan balın sayısız faydaları olduğunu zaten biliyorsunuz. Bu durum zerdeçal için de geçerli. Peki ikisinden elde edilen karışımın sayısız rahatsızlıkla savaşmaya yardımcı olan çok güçlü bir doğal antibiyotik haline geldiğini biliyor muydunuz? Bu zerdeçal ve bal karışımına ‘altın bal’ da deniyor ve eski zamanlardan beri Asya’da tüketiliyor. İşte bu karışımın faydaları:

Zerdeçallı doğal bal

Doğal anti-inflamatuar: Günde 1 ölçek doğal zerdeçal – bal karışımı, romatizma, osteoartrit, artrit ile ilgili ağrılara karşı çok etkilidir. Aynı zamanda deri, kas veya eklem gibi tüm iltihaplı hastalıklara karşı da oldukça etkilidir.

Bunu da okumak isteyebilirsiniz: Fıstık ezmeli granola kalıpları

Osteoporoza karşı: Zerdeçallı bal, iltihaplanmaya neden olan ve kemiklere ve ayrıca kıkırdağa zarar veren bazı proteinlerin salınmasını kontrol eder.

Zerdeçallı doğal bal karaciğer üzerinde çok yararlı bir etkiye sahiptir çünkü karaciğeri korumaya, uyarmaya ve alkol ve şeker ve diğer zararlılar gibi içerebileceği fazlalıkları temizlemeye yardımcı olur.

Stres, uykusuzluk, anksiyete ve depresyona karşı: Sakinleştirici, gevşetici ve uyarıcı etkiler içeren bal-zerdeçal karışımı , bağımlılık yapıcı etkisi olmadan anksiyolitiklerde (anksiyite giderici ilaçlar) bulunan aynı etkileri sunar.

Ballı zerdeçal karışımı, zerdeçallı bal, bal-zerdeçal faydaları https://huglero.com

Bal ve zerdeçal karışımı faydaları arasında ayrıca cildin erken yaşlanmasına ve hatta kanser, alzheimer gibi hücre yaşlanmasına bağlı hastalıklara neden olan serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olması da var.

En iyi doğal antibiyotiklerden biri: Bal-zerdeçal kombinasyonu, bağışıklık sistemini uyarır ve antiseptik özelliklere sahiptir, enfeksiyonlara ve grip, soğuk algınlığı, burun tıkanıklığı, bronşit gibi kış rahatsızlıklarına karşı savaşmaya yardımcı olur. bademcik iltihabı ve boğaz tahrişine çok iyi gelir.

Bunu da okumak isteyebilirsiniz: Sürekli hapşırmak neden olur? Koronavirüs belirtisi midir?

Dünyanın en güçlü doğal antibiyotiği diyebileceğimiz zerdeçallı bal faydaları burada bitmiyor. Kötü kolesterolü düşürür , kan şekeri seviyelerini düzenler ve metabolizmayı uyarır, ayrıca kilo vermeyi kolaylaştırıp, yağların vücuttan atılmasını sağlar.

Bu mucize karışım, cilt üzerindeki antiseptik, antifungal, antibakteriyel ve iyileştirici özellikleri göz önüne alındığında harici olarak da uygulanabilir .

Zerdeçal, bal ve limon karışımı 30 dakika boyunca bir maske olarak yüzde bekletip daha sonra yavaşça ovarak durulanarak yüzdeki istenmeyen tüylere karşı da çalışabilir.

Dünyanın en güçlü doğal antibiyotiği Zerdeçal-bal karışımı nasıl hazırlanır?

100 gr doğal bal

– 10 gr öğütülmüş zerdeçal (yaklaşık bir yemek kaşığı)

Pürüzsüz bir macun elde edene kadar iki malzemeyi iyice karıştırın. Bir tutam biber (harici kullanımlar hariç) veya biraz tarçın (metabolizmayı canlandırmak için) ekleyin. Hazırlaması gerçekten çok kolay!

Kış rahatsızlıkları ve iltihaplı hastalıklar için önleyici bir çare olarak sabahları aç karnına bir çay kaşığı alın . Soğuk algınlığı, grip veya diğer iltihaplı hastalıkları tedavi etmek için her iki saatte bir yarım çay kaşığı tüketin.

Not: Bu tarz besinler asla doktorunuzun söyledikleri dışına çıkabileceğiniz anlamına gelmez. Unutmamak gerekir ki bunlar tıbbi ilaç değil sadece sağlıklı gıdalardır.

Daha Fazla Göster

2 Yorum

    1. Kıymetli yorumunuz ve katkınız için çok teşekkürler Sevgili Deniz. İyi akşamlar.

      Sevgilerle,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu