Hayvanlar alemi

Dünyanın En Çirkin Köpeği Yarışması Brincisi İngiliz Bulldog

Köpek sahipleri evcil hayvanlarının kusurlarını pek sergilemek istemesede, bu yarışmada aslında tam olarak kusurlar sergileniyor.

Yılda bir defa düzenlenen bu yarışma, daha çok geleneksel saf ırk köpek yarışmalarının bir parodisi uglydog huglero.comolarak başladı; tüysüz bedenleri, sarkan dilleri veya sıradışı gözlerin sergilendiği ilginç ve göz kamaştırıcı bir yarşma. 

Yarışma sürecinde köpekler ve tasarımcıları kırmızı halıdan aşağı doğru yürürler ve bir jüri heyeti tarafından değerlendirilirler.

Evcil hayvan sahiplerini bu ilginç yarışmaya teşfik etmek amacı ile verilen ödüller de hiç de öyle azımsanacak gibi değil.

Bu yılın kazananı Zsa Zsa’nın (İngiliz bulldog) sahibi Megan Brainard, galibiyet için 1,500 $   (yaklaşık 7.245 TL) kazandı. Bence hiç de fena bir ödül değil.

Zsa Zsa’nın pembe oje kullandığı için kısa, bodur bacaklarına özel bir dokunuş verildi. 

Bu yılki etkinliğin kazananı, köpek yetiştiriciliğinde farklı bir konuya damga vurmuş oldu.

En Soylu Saf Irklardan Biri Olan İngiliz Bulldog düyanın en çirkin köpeği, bulldog https://huglero.com/

İngiliz Bulldog’lar köpeklerin en soylu tiplerinden birisidir.

Bazı genetikçiler, problemin şu anda çok kötü olduğunu söyleyerek, bozulan genetik yapının geri dönüşümsüz olarak ilerlediğini vurgulamaktadır. Genlerinden gelen bir dizi sağlık problemi ve rahatsızlığı bulunur.

Ağır buruşuk yüzleri cilt enfeksiyonlarına eğilimlidir ve dar burun delikleri sıklıkla nefes alma zorlukları yaşatır. Bunarı da bilmeyen dostlarımız için ekstra bilgi olara vermiş olalım. Görüşmek üzere.

Görsel: independent

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu