Blog

Dünya Medya Devi Reuters Blockchain Patenti Aldı

Gelecekte ‘iş süreçlerinde dijitalleşebilme’ amacıyla, dünya medya patronlarından Reuters, blockchain patenti aldı. Alınan bu patent kimliklendirme yapmayı da sağlayacak.

Reuters blockchain patenti nedir, nasıl çalışır?

Blockchain ortaya çıktığı günden bu yana ‘geleceğin teknolojisi ve devrim’ olarak nitelendirilmekte. Gelecekte bugün aklımıza gelen bir çok alandan tutun da, şu an aklımıza gelmeyen de dahil binlerce alanda insanlığa güvenli bir çalışma evreni sağlayacak bu teknoloji elbette biz tekil bireylerin farkında olduğundan daha çok dev şirketlerin de merceği altında.

Dünya medya devlerinden olan, bizim de arada fırçaladığımız Thomson Reuters yaptığı açıklamalara göre, patent başvurusunda bulunduğu blockchain için, olumlu sonuç aldığını belirtti. Thomson Reuters, patentini aldığı blockchain teknolojisi ile ileride kimlik yönetim sistemi uygulayacak.

Reuters blockchain çalışma mantığı

Mevcut iş süreçlerinin blockchain’e aktarılması sayesinde sisteme belli noktalardan aktarılan veriler token haline getirilip, oluşturulan kimlikler kaybolmayacak şekilde saklanacak. Bu atılımın amacı, haber kaynaklarının verimli ve nitelikli bir yönde kullanılabilmesi. Vizyon sahibi olup geleceği görebilmek bu olsa gerek. Netice itibariyle, bir çok medya kuruluşu, gelecekte teknolojiye ayak uyduramamış olmanın cezasını sektörden silip gitmeyle çekecek. Bugünden yatırım yapıp, şirket verimliliğini ve karlılığını maksimum düzeyde tutabilenler ancak ayakta kalacak.

Thomson Reuters, geçtiğimiz yılı 8.4 milyar dolar gibi bir gelir ile kapattı. Zaten blockchain teknolojisi ve kripto paralara oldum olası sıcak bakan bu şirket, elde ettiği bu gelirin bir kısmıyla Bitcoin, diğer kripto paralar ve blockchain teknolojisine yatırıma devam etmesi bekleniyor.

Dijital kimlik oluşturulmasıyla, haber kaynaklarının daha verimli ve doğru bir şekilde kullanılması amaçlanıyor. Blockchain ve kripto para piyasasına uzun süredir ilgi duyan Thomson Reuters, geçtiğimiz yıl 8,4 milyar dolar gelir elde etti. Bu gelirin bir kısmıyla da kripto para ve blockchain piyasasına yönelik yatırımların yapılması hedefleniyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu