Blog

Bugattinizin Yağını Kendiniz Değiştirip Yılda 100.000 TL Kar Edin

Bugattin mi var? Kim olsun istemez ki? Dünyanın en hızlı arabası unvanını elinde bulunduran ve akıllara hızlı ve lüks deyince ilk gelen araç genelde Bugatti olmakta. Neyse artık yağ değişimini kendinizin nasıl yapabileceğinizi gösteren bu videoda öğrendiklerinizle sağlam kara geçebilirsiniz.

bugatti veyron https://huglero.com

Yıllık Bakım Maliyeti Sıfır Km Otomobil Parası

Bir Bugatti Veyron’un yıllık bakım maliyeti $20.000, bu aracın bakımıyla uğraşmanın zahmetli bir iş olduğu hissini uyandırabilir elbette sizde de. Videoda Las Vegas merkezli bir, lüks araba kiralama şirketi, yağ tıpasına ve hava filtrelerine ulaşmaya çalışıyor.

Şirket sahibi olan Houston Crosta, teknik ekibini izlemeye gelip, Veyron’un arka spoiler’ından gelen hidrolik sızıntısının sebebini kontrol ediyorlar.

Bu sızıntılı kısma ulaşmak için takım, videodan da izleyebileceğiniz gibi, başlarına dert olan motor kapağını sökmeye çalışıyorlar önce.

Bazılarının stepnenin orada, bazılarının kabin arka camının arkasında, bazılarının yakıt deposunu tuttuğu bir ton cıvatayı söktükten sonra nihayet takım, hidrolik deposuna ve soğutucu depolarından birine ulaşmalarına engel olan paneli yerinden sökebildi.

Neyse, aracın üstünde çalışırken, Houston ve ekibi, motor yağını da değiştirmeye karar verdiler ve 16 adet yağ boşaltma tıpasını, evet yanlış okumadınız, tam on altı yağ tıpası söktüler.

bugatti veyron https://huglero.com

Neyse ki işin sevindirici kısmı, yağ filtresinin değişimi basitti.

Neyse ki sonra öğrenilen, yağ değişimi için motor kapağı sökmeye gerek yokmuş, sadece 16 tıpayı sökmek yeterli geliyormuş. Bugatti teknisyenleri motor kapağını sadece motoru incelemeleri gerektiğinde söküyorlarmış. Beraberce sevindik tabi.

 

Yani işin özü, eğer bir Bugattiniz varsa, ya da ne bileyim almayı planlıyorsanız, yağ değiştirme işiyle çok uğraşmayın derim. Büyük ihtimalle elinizde kalır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu