Blog

4 Adımda Birden Fazla Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube videoları yayınlamaya başlamak isteyen biri olarak kendinize ait videoları başka yerde, takipçilerine ait videoları başka yerde tutmak istiyor olabilirsiniz. Neyse ki Google bunu tahmin etmiş ve bir email hesabında birden fazla Youtube kanalı açma işini mümkün kılmış.

YouTube, sadece bir G-mail adresini kullanarak birden fazla Youtube kanalı oluşturmanıza olanak tanımakta. Mevcut hesabınıza giriş yapmak ve yeni kanalı ayarlamak aslında bir kaç tıklama kadar kolay. İsterseniz, kişisel hesabınıza bağlı, iş için ya da marka algısı oluşturma amacıyla kullanabileceğiniz bir ‘YouTube marka hesabı‘ da oluşturabilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir: Vejetaryen fıstık ezmeli granola kalıpları

Youtube Kanalları İçin Farklı Seçenekleriniz var

Şahsi videolarınızı yalnızca kendinize ait, başka gözlerden uzak tutmak istiyorsanız, normal YouTube hesabınızı kullanabilir ve videoların tek tek gizlilik ayarlarını yapabilirsiniz . Bununla birlikte, asıl konumuz olan, içeriğiniz için iki farklı kitleniz varsa birden fazla farklı Youtube kanalları oluşturmak daha cazip olabilir. 

Geçmişte, her hedef izleyici kitlesi için ayrı bir YouTube hesabı oluşturmak ayrı ayrı kanal açmak gerekiyordu ve bu yöntem hala işe yaramakta. Bunu yapmak için, oluşturmak istediğiniz her YouTube kanalı için, yeni bir Gmail hesabı oluşturmak yeterlidir. Kimi durumlarda bu daha da güvenli olabilir ayrıca.

Ancak söylemekte olduğumuz gibi bu tek seçenek değil. Birden fazla YouTube kanalı almanın başka bir yolu da mevcut hesabınızdan yeni kanal oluşturma seçeneğini seçmektir.

YouTube’da alabileceğiniz başka bir hesap türü de Marka Hesabıdır. Bu biraz Facebook Sayfalarına da benziyor, bu nedenle kişisel hesabınız altında proxy’li yönetilen ayrı hesaptır – genellikle YouTube’deki ticari amaçlar için.

Bunlar da hoşunuza gidebilir: 2020 yılında alabileceğiniz en sessiz elektrük süpürgeleri

Birden fazla Youtube kanalı nasıl açılır?

Bir YouTube Marka Hesabı ile kişisel Google hesabınız arasında bağlantı görüntülenemez ve Youtube marka hesabının yönetimini başkalarıyla paylaşabilir veya sadece kendiniz yönetebilirsiniz. Şimdi de adım adım Youtube kanal açma nasıl yapılır bakalım.

Başka Bir YouTube Kanalı Nasıl Oluşturulur?

Yeni kanalınız için bir ad oluşturmak üzere YouTube hesabınıza giriş yapın.

Youtube hesabınıza giriş yapın ve sağ üst köşedeki hesap resmine tıklayın açılan menüden ayarlara giriş yapın.

Youtube ayarlar menüsünden Kanallarınızı ekleyin veya yönetin butonundan kanal oluşturma kısmına yönelin.

Yeni Youtube kanalı oluştur kısmına tıklayın.

Kanal adınızı girip yeni kanalınızı oluşturun.

İşlem tamam. Artık aynı hesap içinde birden fazla Youtube kanalı nasıl açılır öğrenmiş olduk ve kanal açma işi. Hangi hesabı kullandığınızı ayırt etmek için farklı kanal simgeleri (YouTube’daki kullanıcı profili resmi) eklemeyi ihmal etmeyin. Bu adımı atmak aynı zamanda aktif olarak oturum açtığınız hesabı takip etmenizi kolaylaştırır ve ayrıca abonelerinizin ve ziyaretçilerinizin hesabınızın simgesinin akıllarına yerleşmesini sağlar.

Daha Fazla Göster

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu