Sağlık Yaşam

Apple, Koronavirüsle Mücadelede Elini Taşın Altına Koydu

Corona virüs’ün gün geçtikçe ağırlığını hissettirdiği ve insanlığın birbirine kenetlendiği şu dönemde bir çok ülkedeki hastaneler, sağlık çalışanlarına temel malzeme sağlamakta zorlanıyor ve teknoloji şirketleri bir şekilde işin ucundan tutup açığı giderebilmek için devreye giriyor. Tim Cook, Apple’ın Avrupa ve ABD’deki sağlık çalışanlarına “milyonlarca maske” bağışladığını attığı twitle açıkladı. Bağışlanan maskelerin sayısı hakkında ayrıntılı bilgi vermese de, Amerikan başkan yardımcısı Mike Pence bir brifingde 2 milyon N95 maskesinin ABD’ye gittiğini belitti.

Apple’nin yaptığı bağış yalnızca bununla sınırlı değil. Bunun yanında 15 milyon dolarlık nakit para yardımı ve ayrıca Apple Card sahiplerinin Mart ödemelerini faizsiz olarak atlamasına izin veren bir program da bunun içinde.

Ayrıca eğer okumadıysanız bu da ilginizi çekebilir: Mısır ekimi öncesi toprak hazırlığı nasıl yapılır?

Apple, bu doğrudan ekipman sağlaması da dahil olmak üzere COVID-19 Koronavirüs ile mücadeleyi destekleme işinde yalnız değil. Alibaba şirketi ve kurucusu Jack Ma, maske, test kitleri, koruyucu giysiler ve yüz kalkanları gibi malzemeler bağışlarken, Tesla’nın patronu Elon Musk ise hastaneler için vantilatörler yapmayı teklif etti. Büyük şirketlerin bu tutumu diğer şirketlere de örnek olup adım atmalarında teşvik edecek son derece olumlu bir eğilimde ve teknoloji şirketlerinin, sorunun türüyle doğrudan alakaları ya da uzmanlıkları olup olmadığına bakmaksızın, tüm insanlığa salgınla mücadelede nasıl önemli bir rol oynayabileceklerini göstermesi açısından çok önemli.

Darısı bizim şirketlerin başına diyelim. Unutmasınlar ki, varlıklarının garantisi yalnızca insanların varlığına bağlı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu