1 Haftada Seboreik Dermatit Tedavisi | Mutlaka Denemeniz Gereken Yağlı Egzamanın Çözümü!

seboreik dermatit tedavisi https://img.huglero.com
Google news takip et https://huglero.com

Başınıza dert olan ve elinizi yüzünüzü kızartan, kaşıntı yapan, seboreik dermatit tedavisi nasıl olur merak ediyorsunuz. Bugün size kolay ve doğal yoldan bunu anlatacağım.

Uzun zamandır muzdarip olduğum ve nihayet rahatlama dönemine girdiğim seboreik dermatiti nasıl iyileştirebileceğinizin yolunu sizinle paylaşmak istiyorum. Ama direk konuya dalmadan evvel kısaca ne olduğundan bahsedelim;

Seboreik Dermatit Nedir?

Seboreik dermatit, ya da yağlı egzama, kaşıntılı ve döküntülü bir rahatsızlık. Zaten bu yazıyı okuyorsanız bunu biliyorsunuzdur ve çözümü için buradasınızdır. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle, kendi denediğim ve nihayet bulduğum çözümüne geçmeden önce bilmeyen arkadaşlar için biraz daha açmaya devam edelim.

yüzde seberoik dermatit https://huglero.com

Bu hastalık çoğunlukla benimki gibi yağlı ciltlerde görülen (kuru ciltlerde de olabiliyor) ve genellikle mevsim geçişlerinde ve nemli havalarda birden kendini gösteren bir illet. Tedavi etmesi gerçekten zor ve genellikle gerek doktorun verdiği ilaçlar gerek internette dolaşan çoğu yöntem bir işe yaramıyor, ya da sadece kısa süreliğine dindirebiliyor. Cilt doktorlarının bana yazdığı kortizonlu kremler işe yaramadığı gibi, bin bir türlü yan etkiyle gelen bu meretleri de zaten korka korka kullanmıştım.

Bu da ilginizi çekebilir: Sağlığınızı tavan yaptıracak ketojenik diyet faydaları

Benim kullandığım yöntem kökten, geri gelmeyecek şekilde çözdü diyemeyeceğim çünkü bırakmadan kullanmaya devam ediyorum.
Başımdan geçen bir tatsız olay sonrasında beliren, en azından benim ona yorduğum, saçlarımda ve kaşlarımda döküntü, yüzümde ve alnımda kızarıklık ve kaşıntı yapan bu hastalık, gün geçtikçe devamlı istemsiz şekilde kafamı kaşımama ve beni iyice sinir etmeye başlamıştı. Daha sonra öğrendiğim üzere aslında içeriden gelen bir durum. Yani zor günler geçirdiğim süreçte, stres, üzüntü ve sonrasında bozulan hormon dengesi ile belirdiğini düşünüyorum, ve fungal bir hastalık olduğu için de öyle vücuttan söküp atmak kolay değil.

seberoik dermatit tedavisi nasıl yapılır? Yağlı egzama saçlarda nasıl görünür? https://huglero.com
Saç derisinde meydana gelen seboreik dermatit ( yağlı egzama)

Seboreik dermatit tedavisi nedir? Seboreik dermatit tamamen geçer mi?

Bu çözümü size şu şekilde anlatayım:
Günlük kullandığınız şampuanı yarısına kadar boşaltın. Diğer yarısına kadar da tercihen ev yapımı elma sirkesi doldurun. 1’e 1 oranda doldurduğunuz ve katıştırdığınız bu şampuan artık sizin günlük kullandığınız şampuanınız olacak. Biraz sıvı halde olsa da sıkıntı değil. Saçınıza ve yüzünüze sürdükten ve köpürttükten sonra 5 dk kadar bekleyin. Vücut şampuanı olarak da kullanabilir, ya da duş jeli kullanıyorsanız, duş jeli izin içine de aynı oranda karıştırarak kullanabilirsiniz. Asla koku yapmaz.

Bu da ilginizi çekebilir: Dünyanın en güçlü doğal antibiyotiği, yapılışı çok basit…

Sirke, etoneik (asedik) asittir ve bir çok fungala karşı oldukça etkilidir.
Ben kullanmaya başladıktan sonra 3 4 günde etkisini gösterdi, ama hadi biraz mütevazi olup, biz ona bir haftada verelim hadi.

Kullanmaya başladıktan sonra tek faydası bu değil. Saçları parıl parıl ve yumuşacık yapıyor, ve esas amacı olan kaşıntı, döküntü ve kızarıklık da geçiyor.
Şampuandan kaynaklı fark eder mi bilmiyorum. Ben şu mavi kutulu olan Clear erkek kepek şampuanını kullanıyorum. Şu an bir – bir buçuk aydır kullanıyorum ve son derece memnunum.

Bu çözümden sonra ilave bir kaç faydalı öneri daha ekleyelim

Elma sirkesi için!

Seboreik dermatit sorunu, diğer bir çok hastalık gibi içeriden gelen bir durum. Bu yüzden, dıştan müdahalenin yanında, içeriden de bağışıklık sistemini desteklemek için, tercihen ev yapımı olan elma sirkesi için. Elma sirkesi vücutta neredeyse her derde deva. Her gün düzenli olarak 1 yemek kaşığı kadar içmeniz, bağırsak florası ve immün sistemin güçlenmesinde, ve seboreik dermatit içten tedavi konusunda oldukça faydalı olacaktır.

  • Hastalığın başlangıcı içsel sebepler, o zaman içeriyi de tedavi etmek gerek.

İngilizcesi ‘leaky gut syndrome’ olan sızıntılı bağırsak sendromunun aslında sandığınızdan çok daha yaygın olduğunu biliyor muydunuz?

İnternette de bulabileceğiniz bu rahatsızlıkla ilgili, ilerleyen günlerde nedenlerini, semptomlarını ve tedavi yöntemlerini açıklayan bir yazı yazacağım ama şimdilik konumuzla alakalı olarak kısaca belirtilerini şuraya koyayım:

  • Kronik yorgunluk,
  • Zayıf bağışıklık sistemi,
  • Ciltte döküntü, kaşıntı, egzama, sivilce, gül hastalığı,
  • Canınızın çok fazla şeker ve abur cubur çekmesi,
  • Karında şişkinlik
  • Eklem ağrısı,
  • Depresyon, sık oluşan anlamsız baş ağrısı, zihin bulanıklığı, hafıza kaybı vs..

Bu belirtilerin sizde de var olduğunu düşünüyorsanız, mutlaka bir doktora görünüp, bunun çözümünü bulmanız, hayatınızda ve beslenme tarzınızda bazı değişikliklere gidip bu rahatsızlığı tedavi etmeniz, seboreik dermatit rahatsızlığınızın yanında, farkında olduğunuz ya da olmadığınız başka rahatsızlıklarınızı da giderip mutlu bir yaşam sağlayabilir.

Son olarak şuraya bir disclaimer kondurayım. Bu uygulamanın bende işe yaraması, sizde de kesin işe yarayacağı anlamına gelmemektedir. Rahatsızlığınızla ilgili kendinizi mutlaka doktorlara ve modern tıbba emanet edin. Kullanmakta olduğunuz bir ilaç varsa onu bırakıp buna yönelmeyin.

Anlattığım bu doğal tedavi yöntemini deneyip, işe tarayıp yaramadığını mutlaka yorum yazarak paylaşmanızı diliyorum. Ayrıca yazımı beğendiyseniz paylaşmayı ve daha çok insanın yararlanmasında yardımcı olmayı lütfen ihmal etmeyin.

Görsel: drbatras stevens-trichology dermnet

seboreik dermatit tedavisi https://img.huglero.com
Bu Da İlginizi Çekebilir

Benzer Gönderiler

0 0 Oylar
Yazıyı Puanla
Takip Et
Bildir
guest
4 Yorum
En Yeniler
En Eskiler En çok Oylananlar
Satır içi yorum
Tüm yorumları göster
Menü
Share via
Copy link