Blog

Oldukça Tehlikeli ve İlginç 10 Odun Yarma Makinesi

Kesilen odunları ikiye üçe ayırmak artık bu ev yapımı aletlerle hiç sıkıntı olmayacağa benziyor. İnternet’te hazır odun yarma makineleri satılsa da kenarda atıl duran, kullanmadığınız bir araç şanzımanınız varsa, bir kaç hurda demir ve kaynak makinesiyle sizin de bir odun yarma makineniz olabilir. Şaka bir yana, listede fabrika üretimi profesyonel odun bölme makineleri olduğu gibi, mucitlerin işlerini kolaylaştırmak için kendi imal ettikleri de mevcut. Bu yüzden, odun yarma makinesi nasıl yapılır merak ediyorsanız, videoda 10 farklı makinenin çalışma prensiplerini görebilirsiniz.

Güvenlik tedbiri mutlaka alınmalı

Şunu da belirtmekte fayda var. Sizin de izleyeceğiniz gibi bu el yapımı makineler, her hangi bir acil durum freni gibi bir özelliği sahip olmamakla beraber, orantısız bir güce sahip ve asla yalnız kullanılmaması gereken aletler gibi duruyorlar. Zira her hangi bir acil durumda mutlaka birilerinin müdahale edebilmesi şart. Bu yüzden de makinelere tehlikeli olarak adlandırdım.

Her ne kadar tehlikeli olsa da, geleneksel yöntem olan baltayı kullanarak gün boyu uğraştıracak bir işi, kısa sürede ve zahmetsiz yapabilmeleri bakımından, oldukça faydalı icatlar gibi duruyorlar. Daha çok odun ticareti yapan işletmeler için tercih edilebilecek olan bu aletler elbette kışlık odununuzu hazırlıyorsanız sizin de deponuzda bulunabilir.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu