Sağlık Yaşam

Fauci: Koronavirüsü 100.000 Günlük Vaka Sayısına Hazırlanın

Salı günü, ABD’nin en iyi doktoru ve koronavirüsü pandemisine karşı mücadelede lider olan Dr. Anthony Fauci (bizim bilim kurulu gibi), devam eden salgın hakkında korkutucu bir uyarıda bulunmak için ABD Senatosuna hitap etti ve Amerika’nın 100.000 koronavirüs vaka sayısı için hazır olması gerektiğini söyledi.

Şu anda olduğu gibi, ülke her gün yaklaşık 40.000 yeni COVID 19 vakası rapor ediyor.  Fauci, eğer Amerikan hükumeti, hızla artan enfeksiyonları ve yükselişte olan yeni dalgayı tersine çevirmek için sert tedbirler almazsa bu sayının çok daha yükseleceğini söyledi. Bloomberg Haber raporları . Her gün 100.000 kadar yeni koronavirüs vakası görebileceklerini belirtti.

Dr. Fauci, “Sayılar yalan söylemez, çok endişeliyim. Olanlardan memnun değilim çünkü yanlış yöne gidiyoruz” dedi.

Günümüz itibariyle hala koronavirüs pandemisini kontrol altına alamadıklarını da belirtti.

Koronavirüsü şimdiye kadar 2.6 milyon insanı etkiledi

Şimdiye kadar, ABD’de yaklaşık 2,6 milyon insan COVID-19′a yakalandı ve 129.000’den fazla insan öldü. Bu, hem küresel vaka yükünün hem de ölüm oranının yaklaşık dörtte birini oluşturmakta. Ancak birçok ülke koronavirüs salgınlarını düşürürken, ABD medyası hala hastaneye yatışların artmakta olduğunu bildirmekte.

Anthony Fauci, ABD hükümetinin koronavirüs pandemisine olan ciddiyetsiz yaklaşımının ne kadar felaket olacağı konusunda ilk kez uyarmadı. Daha önceden de, karantinayı çok erken kaldırmanın “gereksiz acı ve ölümle sonuçlanacağını” söylemişti.

Sonuç olarak, eğer işler ve yaklaşım bu yönde devam ederse, gelecekte COVID-19’dan ölecek insan sayısı hakkında korkunç uyarılarda bulundu. Ancak Trump yönetiminin pek de durumu önemsediği söylenemez. Trump şu anda yaklaşan seçimlere odaklanmış ancak bir bakıma yanlış şekilde odaklanmış gibi duruyor.

Amerika’da hızla artmakta olan ve daha da artacağı belirtilen coronavirüs vaka sayılarının ülkemize ne tür etkisi olur, bunu belirlemek elbette ABD tarafından girişleri kontrol altında tutacak olan Türkiye’nin elinde.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu