Blog

Hem Fiyatı Hem Görünüşüyle Dudak Uçuklatan Yeni Italdesign Nissan GT-R50

Bizim şirin Godzilla’ mız Nissan GTR’ın Ithaldesign tarafından tasarlanan yeni modeli Nissan GT-R50’yi geçen ay görmüştüm. Arabanın görünüşü ve renk seçimi bana göre tam anlamıyla göz kamaştırıcı.

nissan gt-r50 huglero.com

Her yeni çıkan kasasıyla fiyatını biraz daha artıran GTR ilk çıktığı yıllardaki ‘herkesin ulaşabileceği süper otomobil’ algısından yavaş yavaş sıyrılıp, $1.1 milyon dolarlık fiyatıyla sanki dünya markası egzotik arabaların sınıfına yavaştan geçiş yapıyor gibi.

gt-r50 huglero.com

Bugüne Kadar Yapılmış En Muhteşem GTR Tasarımı Nissan GT-R50

Bilmeyenler için Italdesign 1968’de İtalyada kurulmuş bir otomobil tasarım ve mühendislik firması. Bilenler ise bundan önce karbon-kasa Lamborghini tasarlayıp akılları baştan alan şirket olduğunu hatırlar.

gt-r50 huglero.com

Altın varaklı 720 beygirlik bir canavar için istenen fiyat (sadece atıyorum);

$1.1m x 4.7tl x 3 = 15.5 milyon tl gibi bir fiyat. Bu net hesaptan sonra 10 milyon lira da olabilir. Sizce bu araba için değer mi? Elbette benim gibi GTR aşığı biri için olsa tabi ki! GTR zaten fabrika ayarlarında bir çok süper otomobili üzen bir araba. Bu karbon-fiber çalışması yapılıp hafifletilmiş ve 720 beygire çıkarılmış bir canavar ise muhtemelen herkesin moralini alt üst etmeye yeter de artar bile.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Göreseller: italdesign

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu