BlogTeknolojiYazılım

Windows 7’de Skype Kamera Açılmama Problemi Nasıl Düzeltilir?

Bazı eski bilgisayarlarda hala Windows 7 kullanılmakta ve hala Skype uygulaması aktif kullanılan uygulamalardan birisi. Son günlerde de bilinmeyen bir nedenden Windows 7’de Skype kamera açılmama problemi gibi bir durum ortaya çıktı.

Peki son günlerde meydana gelen ve birden Webcam görüntü sorunu olarak karşınıza çıkan bu sorunun nedeni ve çözümü nedir?

Skype kamerası karşı tarafa görünüyor ama size görünmüyor, ya da Skype Kamera ayarlarında kendinizi görüyorsunuz ancak kamera görüntüsü karşıya gitmiyor.

Windows 7 skype kamera çalışmama problemi ve çözümü https://huglero.comSkype kamera çalışmıyor diyorsanız yazmızı okumalısınız.

Bu da ilginizi çekebilir: Eski bilgisayarlar için en hafif Linux dağıtımları

Skype kullanırken kamera çalışmamasının olası nedenleri neler?

Bu durumun elbette bir çok nedeni olabilir.

  • Kameranın siz farkında olmadan hasar almış olması,
  • Bilgisayarınızda istenmeyen bir virüs ya da bir uygulama olması,
  • Kameraya erişimi olan bir programın çalışır durumda ve kamerayı kullanır halde kalması,
  • Sürücü güncellemesi yapmanız ve bu güncelleme sonrasında, daha sonra düzelebilecek olsa da, bir sürücünün kamerayla çakışması, vs…

Skype Kamera açılmama problemi Windows 7’de nasıl çözülür?

Öncelikle herhangi bir silme yükleme işlemi yapmadan önce genel anlamda bir kontrol yapalım. Yani;

  1. Kameranız son zamanlarda fiziksel bir nedenden zarar gördü mü?
  2. Bilgisayarınızda iyi bir antivirüs var mı? Bilgisayarınıza bir virüs girmiş olabilir mi?
  3. kameranızı kullanan başka bir uygulama var mı?
  4. Aygıt yöneticisi kısmında güncellenmemiş ya da sorunlu bir ünlem işareti var mı?

Tüm bunları kontrol ettikten sonra çözüme geçelim.

Bu da ilginizi çekebilir: Eski bilgisayarınız 8 adımda nasıl hızlandırılır?

Bu çözümlerden bazılarını denemiş olmanız pekala mümkün olsa da, atlamadan devam edelim.

1)Yakınıznızda çalıştığından emin olduğunuz başka bir Webcam varsa onu takarak deneyin. Eğer o da çalışmıyorsa büyük ihtimal sorun sizin kamerada değil bilgisayardadır.

2) Skype uygulamasını tamamen kaldırıp, bu linkten, sitesinden son sürümü bilgisayara indirelim ve yükleyelim.

Skype webcam windows 7... Skype kamera açılmama problemi https://huglero.com

3) Skype uygulamasında profil fotoğrafı yanındaki ayarlar kısmından kamera seçimini kontrol edin ve laptop kamerası değil, taktığınız harici kameranın seçili olduğundan emin olun.

4) Aygıt yöneticisinden Görüntü araçları> aygıtı güncelle > güncelleme dosyasını elle seçmeme izin ver>çıkan kısımdan güncelle > tıklayarak güncelleştirelim.

5) Sorun hala düzelmediyse büyük ihtimal Skype son sürümü yüklü olduğu için problem çıkıyordur. Bu yüzden skype uygulamanızı güncellemek yerine tam tersine versiyonunu düşürmeyi deneyebilirsiniz.

6) Bu siteden Skype’ın bir önceki sürümünü indirelim, olmazsa da bir öncekini indirip deneyin. Web kamerasının sorun çıkarmaya başladığı tarihi hatırlıyorsanız, bu tarihten önce yayımlanmış sürümü indirip denemeniz işe yarayacaktır. Bazen son sürüm değil, daha eski sürümler iyi olabilmektedir. Bunun nedeni programlar son sürümlerine güncellenip daha zengin özellikli hale gelse de, bilgisayarın sürücülerinin bu yeniliğeayak uyduramamaları ve eski kalmaları nedeniyle sorunlar çıkarması olabilmektedir.

7) Çözüme hala ulaşamadıysanız, bilgisayarınızın sistem dosyaları zarar görmüş olabilir. Windows 7 işletim sistemini formatlayarak yeniden kurmanız ve temiz bir sistem üzerine tekrardan sürücüleri ve Skype’ı kurmanız sorunu çözebilir.

Windows 7’de Skype kamera açılmama probleminin muhtemel nedenleri ve çözümü bu kadar. Umarım, bu adımlardan her hangi birisi yardımcı olmuştur.

Görüşürüz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu