Volkswagen’in Amerikaya Verdiği ‘Biraz Ağır’ Mesaj

volkswagen fuck off

Geçtiğimiz yıl dizel emisyon skandalı nedeniyle Volkswagen ABD’de parça parça ödediği toplamda yaklaşık 25 milyar dolar

gibi bir miktarda cezaya çarptırılmıştı. Bu elbette işin sadece bizim duyduğumuz kadarı. Bu olay neticesinde yönetim kademesi hariç, kimlerin canı yandı, kimler işinden oldu elbette çok bilmiyoruz.

Jalopnik sitesinin haberine göre,
New York – Rochester’da bit Volkswagen bayisine satış öncesi inceleme için gelen sıfır Volkswagen’in karşılama ekranında biraz anlamlı olacak bir mesaj vardı. 

Mesajın içeriğini Türkçe’ye çevirmenin pek bir gereği yok diye düşünüyorum. Ancak gramatik olarak hata yapılmış gibi duran mesajda yazan kelime ‘fuck of

USA’ olsa da, aslında hata yapılmadığı, ve verilmek istenen mesajın ‘fuck off USA’ olduğu belli.

Muhtemelen Volkswagen’in dizel skandalı

ndan sonra yediği cezanın birilerinde bıraktığı kuyruk acısı olsa gerek bu mesaj. Doğal olarak da sadece yapabilecekleri kadarını yapıp, kişiselleştirilebilir karşılama ekranından hislerini anlatmaya çalışmışlar.

Habere göre yazar, her ne kadar araç müşteriye ulaşmadan bu mesaj silinecek olsa da, bu olayı kendisine bildireni sır olarak saklıyor, ancak o mesajı ekrana kimin yazdığı, ABD sınırları içinde mi, yoksa Almanya’daki fabrikadan yola çıktıktan sonra okyanus üzerinde yolculuk sırasında mı girildiği bilinmiyor.

Elbette bu mesajın Volkswagen markasıyla bir alakası olmadığı, kişisel bir girişimden ibaret olduğu ortada. Ancak sıfır bir otomobilde bu şekilde bir mesaj görmek gerçekten şaşırtıcı.

Görsel: jalopnik

0
Düşünceleriniz önemli. Bir yorum yazın.x
()
x