Tüm Zorluklara Rağmen Tesla Model 3 Rekor Bir Sürede 100.000 Satış Rakamını Yakaladı

Tesla Model 3 üretimi, çok kısa bir sürede 100.000 satış rakamına ulaştı. Şirketin daha önceki elektrikli otomobil modelleri Model X ve Model S bu rakamlara yaklaşamamıştı bile...

76
tesla model 3 üretimi

Elon Musk Model 3 Üretiminde Ulaştığı Noktaya Kendisi Bile Şaşırdı

Tesla Model 3 yaşanan tüm zorluklara rağmen üretimde duraksamadan yoluna devam ediyor ve sektördeki rekabeti kızıştırmaya devam ediyor.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, bir yandan Elon Musk’un 3 yıla kadar üretmeyi planladığı ucuz elektrikli otomobil projesi üzerinde çalışırken, bir yandan da uzun süredir başına dert olan ve siparişlerini yetiştiremediği, en yeni elektrikli otomobil model 3 ile uğraşmaktaydı ki, bu hafta gelen haberlere göre, aracın 100.000’incisi üretildi.

Bu Rakama Bir Buçuk Yılda Ulaştılar

Şirket bu rakama, model 3 üretimine başladıktan yaklaşık bir buçuk yıl sonra ulaştı ki, bu kadar kısa sürede ne Model s, ne de Model X bu kadar sürede bu kadar büyük bir rakama yaklaşamamıştı bile. Bu durum Tesla için çok önemli bir dönüm noktası.

Bu kadar sayıda aracı sahiplerine ulaştırmak ise ayrı bir tartışma konusu ki, Elon Musk da bu konu hakkında sevenlerinden özür dilemişti.

Görsel: Tesla

YORUMUNU BİZİMLE PAYLAŞ

Lütfen yorumunu gir...
Lütfen Adını Gir