Antalya Hayvanat Bahçesinden Kurt Kaçtı

antalyada kaçan kurt https://huglero.com

DHA haberine göre Antalya hayvanat bahçesinde zorla ikamet ettirilen bir kurt, kafesten kaçıp ormanlık alanda kayboldu. Hayvanat bahçesi yetkilileri kaçan kurdun yakalanması için çalışma başlatıldığını ve hala çalışmaların devam etmekte olduğunu bildirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesine ait hayvanat bahçesinde gerçekleşen olay, dün gündüz saatlerinde bir kurdun kafeste esir tutulan diğer kurtlarla boğuşmasından dolayı başka kafese alınması ve o kafesten de muhtemelen tedbirsizce kapatılması sonucu kaçtı. Habere göre öğleden sonra 16:30 gibi tutulduğu kafesten kurtulup ormanlık alana kaçan kurt izini kaybettirdi. Daha sonra durumu fark eden hayvanat bahçesi yetkilileri polise haber verdi ve veterinerler ve polis ekipleri eşliğinde kaçan kurdun bulunması için çevrede arama faaliyetlerine başladı.

Aslında yapılan hayvana hapis hayatı yaşatmak

Bu haberi paylaşmamın sebebi aslında ne zaman öğrenecek olduğumuzu merak etmem. İnsanlar olarak zaten ormanda olması gereken ve belki de birbirlerinden uzakta yaşaması gereken hayvanları bir araya getirip, onları hapsedip hayatı zehir ediyoruz, sonrasında yine kendi sakarlıklarımızla vahşi hayvanları emniyetsiz ortamlara kaçmasına neden oluyoruz. O hayvan aslında bir yere kaçmadı, evine gitti. Ama bir insanın, bir çocuğun ya da her hangi bir masumun olabileceği bir yerlerde geziyor şu anda.

1
0
Düşünceleriniz önemli. Bir yorum yazın.x
()
x